Ляшко виграв справу проти Порошенка і довів його бездіяльність у зміні ЦВК

  16 Листопада, 2015 13:58
  Вищий адмінсуд визнав, що Порошенко мав звільнити 12 членів ЦВК, у тому числі й Охендовського.
  Фото з відкритих джерел

  Вищий адміністративний суд України визнав бездіяльність Президента Петра Порошенка щодо зміни чинного складу Центральної виборчої комісії, зокрема в частині незвільнення з посад членів ЦВК, повноваження яких спливли у 2014 році.

  Відповідне рішення колегія суддів ВАСУ оголосила сьогодні на засіданні. Таким чином, суд частково задовольнив позов голови Радикальної партії Олега Ляшка.

  Інші позовні вимоги Ляшка суд не задовольнив, зокрема відмовився зобов'язати Порошенка внести у Раду кандидатури нових членів ЦВК.

  Відповідно до ухвали суду, визнана протиправна бездіяльність Президента України Петра Порошенка щодо незвільнення таких членів ЦВК: Астахової, Данилевського, Жиденка, Лукаш, Магери, Охендовського, Райковського, Усенко-Чорної, Чупахіна, Швець, Шелестова та Шелудька.

  Як зазначив головуючий на засіданні, цю постанову може переглянути Верховний суд, якщо буде подана скарга. Водночас представник президента в цьому судовому процесі Дмитро Гуцал відмовився відповідати, чи буде це рішення оскаржене президентом.

  У свою чергу, Ляшко уже заявив журналістам, що сьогоднішнє рішення ВАСУ створило прецедент програшу справи президентом у суді, адже "ніколи до сьогодні жоден суд подібного рішення не приймав". 

  На думку Ляшка, після цього рішення президент зобов`язаний виконати приписи Конституції та внести подання до парламенту про звільнення членів ЦВК.

  Теги : Ляшко Петро Порошенко цвк вищий адмінсуд склад ЦВК
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів