Луценко захищає оточення Порошенка грифом "цілком таємно"

  10 Сiчня, 2018 18:26
  У засекреченому рішенні суду щодо спецконфіскації "грошей Януковича" фігурують соратники президента.

  "Українська правда" та Центр протидії корупції отримали від телеканалу Al Jazeera текст "секретного" судового рішення, яким у оточення екс-президента України Віктора Януковича конфіскували рекордну для України суму – 1,5 мільярда доларів.

  Українське видання зазначає, що гриф "цілком таємно" на документ був накладений соратником президента Петра Порошенка генпрокурором Юрієм Луценком саме через те, що у фінансових махінаціях колишньої влади фігурує найближче оточення Порошенка. Автори матеріалу вважають, що секретним документ зробили саме для того, аби деякі його фігуранти змогли уникнути відповідальності в майбутньому.

  Серед таких фігурантів виявилися засновники фінансової компанії ICU – майбутня голова Нацбанку Валерія Гонтарева та Макар Пасенюк, якого називають "фінансистом Порошенка". Із засекреченого рішення суду випливає, що ICU обслуговувала значний потік коштів, здобутих від реалізації схем "злочинного угруповання".

  Автори видання вважають, що роль ICU в згаданих схемах слідчі, найімовірніше, не досліджували.

  "У вироку суду навіть не зазначається розмір винагороди, яку отримувала компанія. Хоча оплата послуг компанії, ймовірно, здійснювалася зі злочинних грошей. Якщо це так, то ця винагорода теж має злочинне походження і також підлягає конфіскації", – сказано в тексті.

  Отже, прокурори мали провести низку слідчих дій щодо фінансової компанії.

  "Невідомо, чи в ГПУ проводили такі слідчі дії щодо ICU взагалі. Водночас, описані в тексті вироку обставини дають  підстави дійти висновку, що ICU, зокрема керівництво, яке ухвалювало рішення про обслуговування операцій офшорних компаній, були співучасниками злочину з легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом", – підкреслюють автори.

  Теги : Порошенко Янукович Юрій Луценко гонтарева
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів