Луценко зацікавлений у недоведенні до суду справи проти менеджерів Коломойського

  30 Сiчня, 2017 13:50
  Віталій Шабунін заявив, що генпрокурор схвалив гальмування справи МАУ.

  Юрій Луценко визнав законною відмову глави САП Назара Холодницького оголошувати підозру у справі завдання збитків Україні компанією МАУ.

  Про це, опублікувавши уривок відповіді на запит, отриманий від ГПУ, повідомив у своєму блозі на "Українській правді" голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, нагадавши, що раніше НАБУ виявило факти зловживання з боку компанії "Міжнародні авіалінії України" на суму понад 100 млн гривень та склало підозру екс-керівнику Державіаслужби, президенту і головному бухгалтеру МАУ в розтраті майна.

  "Парадокс у тому, що зібрані детективами докази для підозри Холодницький називає недостатніми, хоча всі дії детективи НАБУ погоджували з прокурорами САП і останні вдарили по гальмах тільки на етапі підозри; саму "справу МАУ" антикорупційний прокурор вважає безперспективною, але не закриває її власною постановою", – наголошує Шабунін, підкреслюючи, що у разі, якщо в справі проведені більшість слідчих дій і з'ясовані обставини, "треба або пред'являти підозру, або, якщо склад злочину не підтвердився, закривати справу – проте Холодницький цього не робить".

  "Натомість САП пішла за класичним сценарієм ГПУ: на етапі оголошення підозри починаються торги з фігурантами провадження і справа до суду взагалі не доходить", – констатує глава ЦПК та зазначає,що Холодницький має право нескінченно довго відправляти підозру назад детективам "на доопрацювання" – "Аж допоки не зникне ризик для МАУ повертати авіаційний збір державі, або ж детективи не перепишуть підозру так, щоб МАУ та екс-керівнику Державіаслужби нічого не загрожувало. Або – не спливуть "розумні строки" слідства".

  При цьому він проводить паралелі між цією справою та "справою Юри Єнакієвського", нагадуючи, що тоді "ГПУ закрила її за такою ж схемою – суд виніс постанову на підставі бездіяльності прокурорів і затягування розслідування".

  Як відомоХолодницький отримав у грудні 250 тис. гривень "антикорупційної" зарплати.

  Теги : ГПУ Юрій Луценко Державіаслужба Юра Єнакіївський НАБУ Антикорупційна прокуратура Шабунін МАУ центр протидії корупції Назар Холодницький
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів