Лише третина справ щодо корупціонерів у 2017-му дійшла до суду

  6 Квiтня, 2018 12:05
  Як стверджує представник "Української антикорупційної асоціації", не дуже й "відрубують руки", як грозився був Порошенко, крадіям в армії.

  У 2017 році лише третина справ стосовно викритих у корупції українських чиновників дійшла до судової зали.

  Про це під час прес-конференції заявив представник ГО "Українська антикорупційна асоціація" Дмитро Гамаш, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  За його словами, минулого року всього було викрито майже 10 тис. фактів хабарництва.

  "Максимальне поширення корупції спостерігається в судах, Верховній Раді, прокуратурі, митниці, Кабміні, податковій службі. При цьому до суду потрапили 3139 справ. Із них вироки були оголошені 1692 корупціонерам. Однак суди винесли всього 107 вироків із термінами позбавлення волі", – заявив Гамаш.

  До того ж, зауважив він, суди полюбляють використовувати статтю закону, яка передбачає "випробувальний термін". Так, більш ніж 1,5 тисячі чиновників-хабарників відбулися штрафами та іспитовими термінами.

  Аби відвернути увагу від власних статків, наголосив Гамаш, чинна влада нині вирішила перевіряти прибутки антикорупціонерів.

  "Президент казав, що тим, хто краде на армії, потрібно відривати руки. Але ці руки не сильно відривають. Бо у військовій сфері теж спостерігається корупція. Ми можемо бачити, що у нас слабка ланка – це суди, тому що в них весь інструментарій, яке рішення приймати. Але, коли є вибір між позбавленням волі і штрафом, вони обирають штраф", – сказав він.

  Як відомо, політичний експерт Вадим Карасьов вважає, що в Україні корупція є формою правління, тому країні потрібна антикорупційна реформа.

  Теги : корупція Порошенко суд Петро Порошенко корупціонери
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів