Лещенко розповів про махінації Льовочкіна з RosUkrEnergo

  14 Сiчня, 2016 15:58
  Нардеп дізнався про фінансові оборудки з кіпрськими псевдокомпаніями свого колеги з "Опозиційного блоку".
  Фото: відкриті джерела

  Колишній глава адміністрації екс-президента Віктора Януковича, нардеп від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін здыйснював багатомільйонні махінації з RosUkrEnergo. Про це повідомив нардеп Сергій Лещенко у своєму розслідуванні, яке опублікувала "Українська правда".

  Лещенко повідомив, що Льовочкін мав стосунок до газового посередника RosUkrEnergo, яке належало його компаньйону Дмитру Фірташу і почало роботу на українському ринку в останній рік президентства Кучми. Саме Льовочкін тоді працював в адміністрації президента першим помічником.

  Відношення до Льовочкіна та RosUkrEnergo мала й Ксенія Георгіоу, яка наразі є директором данської фірми, що володіє будинком нардепа на Лазуровому узбережжі Франції. 

  Георгіоу очолювала кіпрську фірму Prelux Holdings Limited, яка за часів прем'єрства Януковича була власником близько 25 % акцій RosUkrEnergo. Також Prelux Holdings Limited була власником 44% акцій в австрійській компанії Centragas, яка на паритетних засадах разом з "Газпромом" володіла половиною акцій RosUkrEnergo.

  В Centragas 10% акцій належать іншій кіпрській компанії Grenar Enterprises, директором якої виступає Амаль Сароут Ламброу. Ця жінка є одним з директорів фірми Boutifour SA з Люксембургу, яка володіє данською компанією, що тримає на своєму балансі нерухомість Льовочкіна на Лазуровому узбережжі, директором якої є Георгіоу.


  Фото: Українська правда

  Розкриваючи схеми Льовочкіна, Лещенко зазначив, що секретарем у Grenar Enterprises є Марія Шуфтас, що керує єдиною офіційною та публічно визнаною Льовочкіним компанією Oskaro Investments Ltd.

  За словами Лещенко, RosUkrEnergo у роки сприяння Льовочкіним не тільки постачав газ з Росії, але продавав його в Україні. За ці дії компанія отримувала надприбутки у розмірі сотень мільйонів євро.

  Теги : сергій лещенко сергій льовочкін РосУкрЕнерго
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів