КВУ: вибори мера Кривого Рогу є нечесними, недемократичними та незаконними

  28 Березня, 2016 11:01
  У Комітеті виборців України розкритикували волевиявлення у Кривому Розі.

  Комітет виборців України назвав вибори мера у Кривому Розі такими, що не відповідають ані стандартам чесних та демократичних виборів, ані найменшому уявленню про законність. Про це в ефірі "5 каналу" сказав гендиректор КВУ Олексій Кошель.

  "Фактично ми побачили вибори за стандартами режиму Віктора Януковича із масштабними схемами підкупу, використанням адмінресурсу та іншими порушеннями закону", – заявив Кошель.

  За словами гендиректора КВУ, в день голосування у Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшено явку виборців. Це відбувалося завдяки "доведенню" до дільниць 70-80 тисяч виборців, більшість з яких – люди похилого віку. Саме вони отримували від міської влади передвиборчі доплати у розмірі 500 гривень.

  Кошель зазначив, що організацією перевезень літніх громадян займалися структури, близькі до місцевої влади та гірничо-збагачувальних комбінатів групи "Метінвест" Ріната Ахметова. Підвезення людей на дільниці в КВУ назвали непрямим підкупом виборців та порушенням законодавства.

  Гендиректор КВУ додав, що на позачергових виборах мера у Кривому Розі також були порушення, які можна розглядати як масштабний підкуп виборців. Про це можна говорити з огляду на те, що криворізька міська рада за ініціативи Юрія Вілкула виділила з бюджету міста 50 млн гривень для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим мешканцям (по 500 гривень для 100 тисяч сімей).

  Оскільки згадану ініціативу було реалізовано у розпал виборчої кампанії, КВУ розцінює такі дії як підкуп виборців та зловживання службовим становищем з боку Вілкула.

  Теги : Рінат Ахметов кривий ріг місцеві вибори КВУ Олексій Кошель
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів