Квіташвілі презентував план реалізації медичної реформи

  5 Червня, 2015 18:09
  Міністр пообіцяв зміну статусу медустанов та підвищення зарплати медикам.

  На засіданні Верховної Ради у п'ятницю, 5 червня, під час Колегії МОЗ «Про досягнення та проблеми, пріоритети, завдання та перспективи подальшого розвитку у сфері охорони здоров’я» Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі оприлюднив робочий план медичної реформи.

  Згідно з планом, протягом року – з липня 2015 по липень 2016-го – триватиме перехідний період реформування системи охорони здоров'я. Він включатиме зміну статусу медустанов, підходів до фінансування системи охорони здоров'я, впровадження електронної інформаційної системи, а також створення базового і додаткового пакету послуг для всіх верств населення.

  Для успішної реалізації реформи необхідно здійснити такі кроки, як підвищення рівня зарплати медичним працівникам та гарантування безкоштовного надання послуг первинної та невідкладної допомоги, підкреслив Олександр Квіташвілі.

  Нагадаємо, раніше на сайті Міністерства охорони здоров'я України було представлено презентацію законопроекту "Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я". Законопроект передбачає поділ на замовника і постачальника медичних послуг.

  Необхідні місцевому населенню медичні послуги замовлятимуться органами місцевого самоврядування в установі охорони здоров'я. Розрахунок їх вартості буде здійснюватися на основі протоколів лікування українськими та міжнародними експертами в рамках проекту Світового банку.

  "Уже в липні ми починаємо роботу з адаптації клінічних протоколів для розрахунку вартості медпослуг, з липня по жовтень 2015 року ми будемо розробляти типові контракти для лікарень і медперсоналу, з вересня по грудень у нас в планах розробка повного пакету послуг для соціально незахищених груп населення", – заявив міністр.

  Теги : квіташвілі реформа
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів