Крим є територією України, яку незаконно анексувала Росія – штаб Зеленського

  15 Квiтня, 2019 18:40
  У Зеленського відповіли на запитання Джемілєва про статус Криму та кримськотатарського населення.

  Крим є територією України, яку незаконно анексувала Росія, а так званий референдум 2014 року на півострові не вважається актом волевиявлення.

  Так відповіли у команді кандидата у президенти Володимира Зеленського на звернення лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.

  У відкритому зверненні Джемілєв поставив 5 запитань до Зеленського.

  1. Чи вважаєте ви, що Крим став російським в результаті вільного волевиявлення жителів Криму?
  2. На які поступки ви готові, щоб встановити так званий мир з РФ? Чи включають вони визнання законності анексії Криму, визнання так званих ДНР та ЛНР, нехай навіть у складі України?
  3. Чи погодитеся на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести її в анексованому Криму?
  4. Якщо ви станете президентом, знімете блокаду з Криму?
  5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію?

  У штабі кандидата зазначають, що "Крим був, залишається і буде частиною України", яка повинна повернутися до її складу з компенсацією Росії за завдані збитки.

  "Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або в користування суверенні території України та її громадян – це не може бути предметом переговорів і домовленостей! Позиція є непохитною і безкомпромісною. Жодні домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутися за рахунок Криму та українських громадян, які змушені були залишитися в окупованій АРК", – ідеться в повідомленні.

  У команді Зеленського переконані, що питання незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України не можуть бути предметом жодних міжнародних переговорів або домовленостей.

  "Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів або регіонів України. Крім того, як ми неодноразово наголошували, якби Крим і окремі райони Донецької та Луганської областей залишилися в складі вільної та незалежної України, вони вже зараз мали би більше свобод і повноважень, ніж будь-коли матимуть під владою РФ".

  Штабісти вважають, що воєнне вирішення конфлікту з Росією є неприйнятним, тому офіційним представникам України доведеться говорити з владою РФ.

  "Але це має відбуватися за участю західних партнерів України й за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави".

  У команді Зеленського також вважають, що контакти з українцями на окупованій території повинні поки мати виключно культурно-інформаційний та гуманітарний характер.

  Історичні жертви кримськотатарського народу та його внесок у становлення і розвиток незалежної України є "беззаперечними підставами запропонувати для кримських татар окрему перспективу національного розвитку та ролі після звільнення Криму", переконані у штабі.

  "Ми вважаємо, що ця роль і перспектива не повинні спиратися на порожні політичні обіцянки. Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари матимуть чітку перспективу вільного життя разом із незалежною Україною", – йдеться у відповіді.

  Нагадаємо, у виборчому штабі Володимира Зеленського вважають, що 14 квітня на НСК "Олімпійський" були не дебати, а агітаційний мітинг чинного президента Петра Порошенка. Дебати ж на стадіоні мають відбутися 19 квітня.

  Теги : Крим РФ Мустафа Джемілєв Володимир Зеленський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів