Кравчук, Кучма і Ющенко: Воєнний стан затягнули до виборів

  26 Листопада, 2018 17:49
  Колишні президенти висловлюють сумнів щодо доцільності запровадження відповідних заходів.

  Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися щодо доцільності введення воєнного стану у зв'язку з агресією Росії в Керченській протоці.

  Відповідну заяву зачитав перед журналістами у понеділок Леонід Кравчук, передає Українська правда.

  Так, у документі висловлювалися сумніви щодо оголошення воєнного стану, як найкращої відповіді на агресивні дії Росії у морі.

  Зазначалося, що оскільки воєнний стан обмежує права і свободи громадян і є ризик щодо створення хаосу у державі, президенти висловлюють сумнів щодо доцільності таких дій.

  "Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим – захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих", – зачитав Кравчук.

  Він додав, що наразі велика частина суспільства вважає, що подібні дії є загрозою демократії, чим може скористатися ворог.

  На думку трьох президентів, якщо депутати вирішать, що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод людей.

  "Верховна рада має ухвалити постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави", – процитував  Кравчук спільну заяву.

  Перший президент зазначив, що питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і хаос у суспільстві.

  Нагадаємо, раніше заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд виступила з критикою планів щодо запровадження в Україні воєнного стану через кризу на Азовському морі.

  Теги : воєнний стан Леонід Кучма Ющенко Леонід Кравчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів