Корупція може повернути Україну в васали РФ - The Washington Times

  12 Липня, 2016 10:25
  Порошенко є більше частиною проблеми корупції в країні, ніж її рішенням - американський експерт.

  За понад два роки після Євромайдану проблема корупції в Україні продовжує процвітати.

  Про це пише у своїй колонці для видання The Washington Times відставний адмірал військово-морських сил США Джеймс Лайонс.

  За його словами, на даний момент надії українців на реформи в країні не виправдалися.

  Американський адмірал у відставці цитує в своїй колонці автора інформагентства Reuters Джоша Коена. А саме твердження того, що, мовляв, рівня корупції в Україні посоромився б і нігерійський принц.

  Наводить він і цифри, які свідчать про те, що щорічно з бюджету України зникає близько 12 мільярдів доларів. На думку автора, ця ситуація пояснює, чому організація Transparency International помістила Україну в рейтингу "Сприйняття корупції" на 142 місце серед 174 країн.

  Посилаючись на слова Джоша Коена, американський військовий вважає небезпечним факт, що близько 70 відсотків української економіки контролюють місцеві олігархи, а система безкарності досягла такого рівня, що затягла в корупційну воронку політиків, суддів і прокурорів.

  "За іронією долі - найбільшим джерелом для наживи корупціонерів став сам антикорупційний процес, коли державна влада використовується, щоб винагородити її фаворитів і покарати противників, - пише Джеймс Лайонс".

  Як приклад, він навів ситуацію з депутатом від групи "Волі народу" Олександром Онищенком.

  Також відставний адмірал вважає головною проблемою те, що український президент, обіцяючи позбавити країну олігархів, сам є олігархом. За його словами, згідно з даними проекту з розслідування корупції та організованої злочинності, дії фінансових радників, та самого президента, показали, що він піклується більше про свої доходи, які оцінюються в 858 млн доларів, ніж про країну.

  "Порошенко, схоже, є більше частиною проблеми, ніж її рішенням. І те, що західні уряди продовжують закликати його провести реформи, які вирвуть Україну з рук олігархів, вказує, що вони забувають один важливий момент: Порошенко і сам - олігарх, - наголосив Лайонс".

  Такі дії показали конфлікт інтересів, а також порушили і Конституцію, щодо заборони президенту займатися бізнесом. Нехтування законом може привести і до серйозних геополітичних наслідків, яких Захід боїться найбільше.

  "Коли вся скороварка вибухне - Путін буде єдиною людиною, яка підбере залишки того, що від неї залишиться. І ми не можемо собі дозволити, щоб це відбулося", - резюмує американський екс-адмірал.

  Раніше президент Петро Порошенко заявив держсекретареві США Джону Керрі, що в Україні всі силові структури ефективно борються з корупцією.

  Теги : Путін корупція Порошенко Україна The Washington Times
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів