Конституційний суд знову намагається скасувати люстрацію

  27 Жовтня, 2016 09:59
  Судді намагаються змінити закон про "Очищення влади".

  У четвер, 27 жовтня, Конституційний суд в закритому режимі продовжить розглядати справи щодо законності до Конституції окремих положень Закону "Про очищення влади".

  Про це йдеться на сайті Конституційного суду.

  Голова Ради громадської організації "Громадський люстраційний комітет" Саша Дрік у блозі на Українській правді заявив, що КСУ справі про законність люстрації почав розглядати півтора року тому. За цей час суддями було 15 разів порушено строки розгляду, але й досі не винесли жодного рішення.

  "Судді неодноразово робили спроби скасувати закон, але досі нам вдавалось закон захистити. Справа у тому, що третина чинного складу КСУ – ті самі судді, що ухвалили рішення про зміну Конституції у 2010, що призвело до захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб. За це парламент ще в 2014 році постановив їх звільнити за порушення присяги судді", - додає активістка.

  Також Дрік зазначає, що президент Петро Порошенко ще не звільнив суддів, призначених за своєю квотою.

  Активістка нагадала, що Генпрокуратура відкрила провадження щодо суддів КСУ і начебто знайшла докази вчинення кримінального правопорушення, але за два роки так і не спромоглася оголосити їм про підозру. При цьому в 2016 році розслідування справи КСУ передали Департаменту Горбатюка, але глава ГПУ Юрій Луценко фактично розформував відділ.

  Теги : Конституційний суд КСУ Громадський люстраційний комітет дрік
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів