Кононенко потоваришував з управителем "газових схем" Насалика

  29 Вересня, 2016 17:22
  "Сірий кардинал" від БПП дружить із "сірим кардиналом" української енергетики.

  В аеропорту "Жуляни" журналісти програми "Схеми" зафіксували, що по прильоті нардепа Ігоря Кононенка зустрічав радник міністра енергетики Володимир Ігнащенко.

  Журналісти "Наші Гроші" зазначають, що новий друг одного з найвпливовіших людей в український політиці при Вікторі Януковичу був радником міністра екології Едуарда Ставицького і відповідав контракти з розподілу продукції з компаніями Shell та Chevron, які стали переможцями конкурсів з видобутку сланцевого газу на Олеському та Юзівському родовищах. В ті часи Ігнащенко захищав інтереси фірми "СПК-геосервіс" у розподілі ї 10% від видобутку газу.

  Наразі Ігнащенко знаходиться на посаді радника міністра енергетики Насалика.

  Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька заявила, що 29 вересня Ігнащенко проведе перше засідання робочої групи з вивчення законності процедури відбору інвестора для Юзівського проекту.

  За її словами, нещодавно комісія з вибору інвестора обрав компанію "Юзгаз" (Нідерланди), як нового розробника Юзівського родовища. При цьому компанія записана на фонд "Emerstone Energy" з Люксембургу і була створена напередодні конкурсу. Завдяки такій схемі, невідомо хто є справжнім власником люксембурзького фонду, якому держава віддала найбільше родовище сланцевого газу.

  Цікаво, що у комісії, яка обрала "Юзгаз", абсолютну більшість склали представники БПП. Через це почався скандал і почалося розслідування, яким куруватиме все той же Ігнащенко.

  Новий друг Кононенка, за словами Войціцької, за часів Януковичі став відомим своїми “ринковими та прозорими” підходами в залученні інвесторів.

  Також нардеп зазначає, що Ігнащенко і Кононенко беруть участь у перерозподілі ринку видобутку газу. Радник Насалика виступає за те, що ДП "Укргазвидобування" віддало свої найперспективніші родовища в Договір про розподіл продукції. А Кононенко більше ніж рік намагається провести через Верховну Раду законопроект про Договір про розподіл продукції.

  У разі прийняття законопроекту Кононенка, одна зі сторін договору може віддавати державі її частку не продукцією, а грошима. Це дасть шанс певним структурам постійно вимагати гроші від "Укргазвидобування".

  Войціцька додає, що така схема застосовувалась в договорах про спільну діяльність такими одіозними фігурами як втікач Олександр Оніщенко.

  "Зрозуміло лише одне: після підняття цін на газ, УГВ стала занадто привабливим активом, і для "відрізання" ласого шматка застосовуються всі можливі ресурси, з шаф виймаються нафталінові "радники", а парламент намагаються використати задля легалізації чергових схем "порятунку власного видобутку"", – сказала Войціцька.

  Також журналісти додають, що Ігнащенко і Кононенко входять до числа співвласників ОСББ "Рейтар" по вул. Рейтарська, 41 у Києві. Співзасновниками "Рейтара" виступають Андрій Александров, Людмила Зелінська, Юрій Карпенко, Оксана Немировська, Ліна Новик, Марина Пурік та кіпрська компанія "Cubero Trading Limited".

  Теги : Войціцька Ігор Кононенко Володимир Ігнащенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів