Концепція закону про місцеві вибори на Донбасі надійшла до ВР

  14 Листопада, 2015 17:04
  Попри неодноразові обіцянки влади, термін дії місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях не обмежується в часі.
  Фото з відкритих джерел

  Концепція майбутнього закону "Про особливості застосування закону України "Про місцеві вибори при проведенні позачергових місцевих виборів на території окремих районів Донецької і Луганської областей України" надійшла до Верховної Ради.

  Про це повідомляє DT.UA.

  Зазначається, що документ нез'ясованого авторства уже надійшов до парламенту, де спеціальна робоча група має перетворити його на повноцінний законопроект.

  Так, у преамбулі концепції, яка має назву "Концептуальні підходи", міститься посилання на пункт 18 перехідних положень проекту змін до Конституції, де вказується: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".

  Наголошується, що попри неодноразові заяви коментаторів від влади, що ця норма може втратити силу в разі невиконання протилежною стороною своїх зобов'язань, термін її дії обмежується терміном дії конкретного закону, і викладене у концепції це підтверджує: "… пункт 18 Розділу XV, дія норм якого не обмежена в часі".

  Це означає: якщо конституційні зміни ухвалять, самоврядування окремих районів Донецької і Луганської областей визначатиметься спеціальним законом доти, доки цю норму не вилучать з Конституції. А якщо закон матиме часові рамки, то їх доведеться продовжувати. Або ухвалювати новий.

   

  Теги : ДНР ЛНР Верховна Рада законопроект вибори на донбасі
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів