Комітет Ради підтримав законопроект про медичний канабіс

  15 Травня, 2019 20:32
  Нардепи одноголосно прийняли рішення про необхідність законодавчого врегулювання використання конопель у науці й медицині.

  Комітет Верховної Ради з питань прав людини у середу, 15 травня, підтримав ухвалення законопроекту про врегулювання питань застосування рослини канабіс у медичній та науковій діяльності.

  Про це із засідання комітету повідомляє кореспондент інтернет-видання UA1.

  Комітет прийняв рішення після попереднього розгляду та підтримки вимог електронної петиції "Законодавчо врегулювати канабіс для потреб науки і медицини – захистити конституційні права громадян".

  Як повідомив заступник голови Комітету Георгій Логвинський, після попереднього засідання комітету було створено робочу групу за участі депутатів різних фракцій та груп, зокрема, представників інших комітетів ВР (з науки, аграрного, охорони здоров'я тощо).  

  За словами Логвинського, наразі законопроект розроблено і він готовий до реєстрації. Документ вже підтримано Комітетом з прав людини.

  Один з авторів законопроекту – народний депутат від "Самопомочі" Олександр Опанасенко наголосив на необхідності ухвалення документу з огляду на нагальні потреби онкохворих пацієнтів, запити від українських лікарів і науковців щодо досліджень канабісу та очікуваний позитивний потенціал використання технічних конопель для економіки України.

  "Багато членів комітету знають, який зараз статус надання знеболюючих ліків для людей, які знаходяться на фінальних стадіях раку. Я думаю, що у нас є фантастична нагода, по-перше, показати позитивну динаміку. В принципі, я думаю, що за півроку ми зможемо цей закон прийняти й зробити добрий крок. Цей закон якраз про створення та можливість доступу до лікарських засобів", – наголосив Опанасенко.

  Він також підкреслив важливість ухвалення законопроекту для здійснення наукових досліджень канабісу в Україні за прикладом розвинених країн світу.

  Окремо Опанасенко зауважив потенціал використання технічних конопель для української економіки.  

  "Деякі аналітики кажуть, що якби прийняли цей закон – це додаткові 5-10 мільярдів до ВВП в найближчі 5-10 років. І це так само є можливість для нас зробити такий добрий крок", – переконаний нардеп.

  На засіданні комітету було повідомлено про розробку Міністерством охорони здоров’я проекту постанови Кабінету міністрів про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для врегулювання досліджень продуктів з канабісу. Повідомляється, що документ буде опубліковано для громадського обговорення на офіційному сайті МОЗ України.

  Рішення про необхідність прийняття законопроекту щодо врегулювання використання канабісу в науці та медицині члени Комітету прийняли одноголосно.

  Нагадаємо, у березні під петицією 16 громадських організацій про законодавче врегулювання канабісу для потреб медицини і науки було зібрано понад 25 тисяч підписів.

  Теги : МОЗ законопроект Георгій Логвинський канабіс Комітету Верховної Ради з питань прав людини Олександр Опанасенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів