Комісія не обрала членів Нацагенства із запобігання корупції

  29 Листопада, 2015 11:54
  Так і не визначивши членів НАЗК, конкурсна комісія оголосила безстрокову перерву.
  Фото з відкритих джерел

  Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції оголосила про перерву у своїй роботі на невизначений термін. 

  Про це повідомляє "Українська правда".

  Голоси "за" перерву віддали усі 8 членів комісії.

  Протокол засідання комісії, яке почалося о 12:00 28 листопада та наблизилося до фінального голосування  за обрання членів НАЗК близько півночі 29 листопада, підписано не було. 

  Головуюча - перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова - заявила, що засідання переноситься з причини того, що один з членів комісії їде у відрядження.

  "У нас один з членів комісії пішов, тому ми вирішили оголосити перерву. Ми не закриваємо протокол, він буде відкритий, таке у нас вже було - оголошуємо просто перерву", - йдеться в заяві.

  Разом з тим Севостьянова зазначила, що орієнтовно засідання продовжиться через тиждень.

  Варто наголосити, що кандидатів на посади НАЗК вибирають вісім членів комісії, проте для кворуму достатньо і шістьох членів.

  На відповідне запитання журналіста Севостьянова відповіла, що комісія хоче, "щоб участь брали усі вісім людей".

  В той же час, Віктор Таран, який є членом комісії, після оголошення перерви зазначив, що існує ризик того, що НАЗК до кінця року не запрацює.

  Крім того, наголошується, що під час обговорення кандидатів, зокрема -  Наталії Корчак - Севостьянова кілька разів висловлювала тезу, що "запуск роботи НАЗК може бути зірвано". 

  Зокрема, Севостьянова не погодилася провести голосування за кандидатуру Корчак, оскільки у ході обговорення було зрозуміло, що вона може не набрати необхідної для затвердження кількості голосів.

  Крім того, після голосування комісії за Віктора Чумака (який набрав 7 голосів) та Олександра Скопича (6 голосів) члени комісії порушили процедуру,  почавши обговорювати кандидатів. 

  При цьому між членами комісії - Віктором Тараном,  Андрієм Марусовим та Костянтином Ващенко (голова Нацдержслужби) - виникла суперечка: члени комісії закликали дотримуватися регламенту та наголосили на конфлікті інтересів.

  Зазначається, що перед цим комісія вже проголосувала за те, щоб не було відводу члена комісії, який перебуває "у конфлікті інтересів". Однак під час голосування Ващенко віддав голос за свого підлеглого - заступника керівника Нацагентства з питань держслужби Скопича.

  Наголошується, що на думку експертів, це може стати приводом для судового подання та оскарження рішення комісії в суді. 

  Інші кандидати на посади членів НАЗК наразі не набирають необхідних 6 голосів.

  Як відомо, для створення і початку роботи НАЗК, згідно закону, має бути обрано мінімум 3 з 5 членів.

  Теги : Наталія Севостьянова конкурсна комісія нацагенство із запобігання корупції
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів