Коломойський дякує Гройсману за націоналізацію ПриватБанку та звинувачує НБУ

  23 Грудня, 2016 11:58
  Колишній власник задоволений, що держава стала акціонером банку, але звинувачує в проблемах Валерію Гонтареву.

  Один з головних колишніх акціонерів "ПриватБанку" Ігор Коломойський вперше прокоментував ситуацію з націоналізацією, заявивши, що банк було знищено Нацбанком, і подякував прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, передає ТСН.

  "Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману. Як ви знаєте, внаслідок останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про передачу "ПриватБанку" державі. Я вважаю, що прем'єр-міністр і його команда виявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення. Якщо б вони не зважилися на цей крок, це поставило б під загрозу всю фінансову систему України", – йдеться в заяві олігарха.

  За словами Коломойського, "ПриватБанк" став жертвою рішень Національного банку України, який постійно змінював власні нормативи, штучно знижуючи капіталізацію банку.

  "Потім вони почали розповідати про міфічну діру в 150 млрд грн, 97% пов'язаних кредитів, про те, що всі гроші викрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики", – зазначив бізнесмен.

  Коломойський додає, що в інших країнах центробанки допомагають банкам у важкий час, такий, як економічні кризи, окупація або війна, але НБУ навпаки – дотиснув "ПриватБанк".

  Також олігарх висловив своє задоволення тим, що держава стала головним акціонером банку і внаслідок націоналізації не постраждали клієнти банку.

  "Як би важко і прикро не було, протягом всіх переговорів ми пам'ятали, що найголовніше – це клієнти "ПриватБанку". Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити "ПриватБанк". Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів", – заявив Коломойський.

  Нагадаємо, ввечері 19 грудня, Кабінет міністрів ухвалив рішення про повне переведення ПАТ "Приватбанк" у власність держави.

  Теги : Коломойський Приватбанк нбу націоналізація Володимир Гройсман
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів