Клімкін запевнив, що вибіркової амністії бойовиків не буде

  7 Жовтня, 2015 11:41
  Міністр пояснив парламентарям, про що домовились "нормандські лідери" в Парижі.
  Фото з відкритих джерел

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виключає надання особливого статусу окремим районам Донецької і Луганської областей та вибіркову амністію бойовиків.

  Про це він заявив під час свого виступу в парламенті щодо підсумків переговорів "нормандських лідерів" у Парижі 2 жовтня.

  "Нам весь цей час намагалися нав'язати або прийняття закону про особливості місцевого самоврядування, або незрозуміло яку логіку спискової амністії. Нічого цього ніколи не буде", - заявив Клімкін.

  За його словами, амністія на Донбасі можлива лише за наявності там прокуратур і судів у рамках українського законодавства. Ідея ж стосовно імунітету для учасників виборів на Донбасі була від французької сторони. Але будь-які тимчасові імунітети від кримінального переслідування нікого не звільнять, тим більше винних у масових обстрілах, запевнив міністр.

  Клімкін зазначив, що одним із підсумків паризьких переговорів стало те, що самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" погодились перенести псевдовибори на 2016 рік. Але тепер, на його думку, необхідне ще рішення про скасування результатів "виборів" від листопада 2014 року, коли й було власне обране терористичне "керівництво".

  Клімкін також вважає, що проведення місцевих виборів на Донбасі неможливе без його демілітаризації. На сьогодні, за його словами, необхідно погодити умови проведення цих виборів та їхні особливості, і прийняти для цього спеціальний закон. 

  Як повідомлялось, депутати кликали Клімкіна в Раду розповісти про нормандські переговори. Водночас, Ляшко наполягав, щоб відзвітував саме президент Порошенко, "про які вибори і про які зміни до Конституції" домовились у Парижі.

  Теги : бойовики Донбас Павло Клімкін Нормандська четвірка вибори амністія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів