Клімкін: Вибори до Держдуми РФ – нелегітимні

  10 Вересня, 2016 18:37
  Україна заборонила вибори до Держдуми РФ на своїй території через порушення Росією міжнародного права стосовно Криму.

  Глава МЗС Павло Клімкін в коментарі журналістам заявив, що Україна ухвалила рішення про заборону проведення на своїй території виборів до Держдуми РФ через включення Кремлем до багатомандатного федерального виборчого округу окупованого Криму.

  Про це повідомляє кореспондент UA1, зазначаючи, що за словами Клімкіна, позаяк Крим є частиною України, "проведення виборів на території, яка включає у себе півострів, у відповідності до українського законодавства є неприпустимим навіть у дипломатичних установах РФ".

  "Якщо  вибори в РФ відбуваються за федеральним округом, до якого РФ – всупереч міжнародному праву та законам України – включає Крим, то я вважаю, що такі вибори є нелегітимними, а тому – юридично і політично нікчемними", – йдеться в заяві.

  При цьому, зазначимо, міністр не став уточнювати, як саме Україна контролюватиме виконання свого рішення, однак визнав, що йдеться лише про заборону голосування громадян, які не є дипломатами, оскыльки "Київ не має інструментів, які б дозволили запобігти голосуванню персоналу дипломатичних установ РФ".

  Нагадаємо, Президент України заборонив Російській Федерації проводити вибори до Державної думи на своїй території, у відповідь на що в РФ заявили, що Київ не має відповідної компетенції на такі дії, назвали рішення "недружнім актом стосовно РФ" та висловили думку, що таким чином Порошенко хоче спровокувати аналогічні дії у відповідь на можливих майбутніх перевиборах до ВР, оскільки "розуміє, що ті українські громадяни, які будуть голосувати в Росії, будуть голосувати проти нинішньої Верховної Ради і нинішнього президента".

  Теги : Крим Росія МЗС Павло Клімкін Україна
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів