Киргизстан став членом Євразійського економічного союзу

  21 Травня, 2015 12:02
  Президентом Киргизької Республіки було підписано документи щодо приєднання до ЄАЕС.

  У четвер, 21 травня, президент Алмазбек Атамбаєв підписав Закон «Про ратифікацію міжнародних договорів щодо приєднання Киргизької Республіки до Договору про Євразійський економічний союз від 29 травня 2014 року».

  Парламентом країни документ про ратифікацію відповідних договорів було прийнято 20 травня, повідомляється на офіційному сайті президента Киргизстану.

  Під час урочистої церемонії підписання Алмазбек Атамбаєв зазначив, що приєднавшись до ЄАЕС, Киргизстан відкриє для себе вільний доступ до 175-мільйонного ринку країн економічного союзу. Президент сподівається на активізацію розвитку вітчизняного експорту та приток іноземних інвестицій у результаті такої співпраці.

  Пріоритетні сектори економіки під час перехідного періоду фінансуватимуться з Киргизько-Російського фонду розвитку із загальним капіталом 1 млрд. доларів США.

  Також Киргизстану було надано допомогу з боку Росії у розмірі 200 млн. доларів та Казахстану – 100 млн. доларів для реалізації Дорожньої карти, що включає в себе реструктуризацію економіки в нових реаліях.

  Нагадаємо, договір про Євразійський економічний союз було підписано в травні 2014 року. Він набув чинності з 1 січня 2015-го. Членами економічного об’єднання на той момент стали Росія, Білорусь та Казахстан. Пізніше до складу союзу увійшла Вірменія.

  Теги : ЄАЕС Киргизстан
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів