Капличку Пшонки в ГПУ за наказом Луценка розібрали й роздали в храми УПЦ МП – "Схеми"

  12 Жовтня, 2018 08:25
  У приміщеннях колишньої молитовної кімнати нині працюють співробітники Генпрокуратури.

  Капличку в Генеральній прокуратурі України, побудовану в часи керівництва відомством Віктора Пшонки, розібрали на фрагменти й роздали у храми Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

  Про це йдеться у програмі "Схеми".

  За словами речника ГПУ Андрія Лисенка, демонтувати каплицю звелів глава відомства Юрій Луценко. Зараз у приміщеннях колишньої молитовної кімнати працюють співробітники ГПУ. Каплиця належить УПЦ МП і на балансі відомства не перебувала.

  "Було прийнято рішення про те, щоб всі приміщення, які займає ГПУ, були у складі саме структурних підрозділів. І саме підрозділи мають займати ці приміщення. Тому і було прийняте рішення про видалення каплички, так званої, за межі ГПУ", – розповів Лисенко.

  У приміщеннях, де раніше розміщувалась капличка, за словами речника ГПУ, наразі працює Департамент міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури.  Саму капличку, як підтвердили журналістам столичні священнослужителі, розібрали на фрагменти й вивезли в різні храми.

  "Прийшла нова влада, і подзвонили в Митрополію Київську, і сказали, що треба прибрати і щоб вона тут не була. І ми так і зробили. Митрополія дала завдання владиці, він пішов, там все розібрали, все роздали, іконостас віддали в монастир жіночий один, бідний, іконочки теж роздали по монастирях", – сказав архідиякон Платон із Введенського монастиря.

  Слід зазначити, вперше капличку екс-генпрокурора Віктора Пшонки показали у 2014 році – дозвіл журналістам на зйомку безпосередньо на прес-конференції надав тодішній керівник Генпрокуратури Віталій Ярема.

  Як виявилося, приміщення на 9-му поверсі будівлі було повністю обладнано під молитовну кімнату. Під час свого перебування там журналісти зустріли співробітницю Генпрокуратури, яка підтвердила, що до цієї каплички навідуються прокурори.

  Теги : ГПУ Андрій Лисенко Юрій Луценко Віктор Пшонка московський патріархат
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів