Кампанія за звільнення Тимошенко з в'язниці коштувала півмільйона євро – ЗМІ

  19 Грудня, 2015 21:15
  За інформацією іноземних ЗМІ, привернення уваги світової громадськості до "справи Тимошенко" коштувало 500 тисяч євро, які були заплачені компанією, що довгий час належала Авакову.
  Фото з відкритих джерел

  PR-кампанія, яку було запущено у Німеччині в грудні 2011 року з метою допомогти визволити Юлію Тимошенко з в'язниці, здійснювалась лобістами у Берліні, контакти з якими встановлював тодішній партійний соратник Тимошенко Арсен Аваков. 

  Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

  Наголошується, що 20 грудня 2011 року компанія Investor Italia, яка, за інформацією видання, тривалий час належала Арсену Авакову, переказала 250 тисяч євро на рахунок у німецькому Commerzbank. Ще 250 тисяч, за договором, мали надійти пізніше.

  Зазначається, що отримувачем коштів була фірма GPRC, яку очолюють Константін Пановко та Ігор Побережський.

  "Серед тих, хто погодився допомогти, - останній очільник уряду НДР Лотар де Мезьєр та берлінська лобістська фірма German PR and consulting group (GPRC). Кампанія розпочалася 12 грудня 2011 року з інтерв'ю Євгенії Тимошенко у виданні Bild під заголовком: "Моя мама помре, якщо їй ніхто не допоможе!". Інтерв'ю було оцінене як "великий успіх", який повинен був викликати резонанс в інших ЗМІ. У розпорядженні журналістів є цілий стос документів, в яких описується кампанія в ФРН під назвою "Свободу Юлії Тимошенко", - йдеться у повідомленні. 

  Підкреслюється, що Лотар де Мезьєр діяв у справі Тимошенко з "санкції" федерального уряду. Крім того, він також літав до Києва та вів переговори про долю екс-прем’єра із тодішнім заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним.

  Наголошується, що саме Де Мезьєр допоміг встановити контакт з берлінською клінікою Charite, лікарі якої приїздили в Харків та констатували, що Тимошенко "серйозно хвора", після чого на захист Тимошенко стала делегація Ради Європи та міністри закордонних справ багатьох країн ЄС. 

  Зазначається, що у березні 2012 року організатори кампанії - фірма GPRC - констатувала її успіх, оскільки питання звільнення Тимошенко ставилося на всіх переговорах між Києвом та ЄС, хоча домогтися звільнення Тимошенко до виборів 2012 року так не вдалося

  Тим не менше, підкреслюється, що речник уряду Німеччини заперечує вплив фірми GPRC та де Мезьєра на "політику федерального уряду щодо України" та на дії Берліна "у випадку тоді ув'язненої Юлії Тимошенко".

  Наголошується, що сама Юлія Тимошенко та Арсен Аваков поки ніяк не прокоментували цю інформацію.

  Теги : Харків Арсен Аваков німеччина ув’язнення Тимошенко ЄС Україна Ренат Кузьмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів