Інформбезпека як у Путіна – Порошенко ввів у дію аналогічний російському документ

  27 Лютого, 2017 11:41
  Президента звинувачують в ухваленні Доктрини інформаційної безпеки, яка обмежує свободу слова.

  Президент Петро Порошенко своїм указом про затвердження рішення РНБО "Про Доктрину інформаційної безпеки України" ввів в дію документ, що повторює назву, структуру і ключові норми аналогічної доктрини, прийнятої в Російській Федерації два місяці тому.

  Про це на своїй сторінці в Facebook написав юрист Андрій Портнов.

   

  Портнов наводить посилання на відповідні документи, прийняті в Україні та Росії.

  Варто відзначити, що згадана Доктрина в Російській Федерації викликала негативні оцінки багатьох правозахисників. Її положення дозволяють залучати до відповідальності та обмежувати права громадян з досить сумнівних причин. Неодноразово лунала думка про використання документа російською владою для утисків свободи слова.

  Доктрина, прийнята в Україні, також містить неоднозначні з юридичної точки зору позиції, які роблять можливим обмеження права людини на свободу отримання та поширення інформації. Під прикриттям боротьби з інформаційною експансією влада намагається обмежити свободу слова й справляти тиск на неугодні ЗМІ, переконані правозахисники.

  Зокрема, такі цілі можуть виправдовуватися положенням про механізм "виявлення, фіксації, блокування і видалення з інформаційного простору держави, зокрема з українського сегмента мережі Інтернет, інформації, яка загрожує життю, здоров'ю громадян України, пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом або порушення територіальної цілісності України".

  На підставі Доктрини держава має намір регулювати "роботу підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадіоцентрів та інших підприємств, установ, організацій, установ культури і засобів масової інформації". На практиці таке "регулювання" може призвести до обмеження роботи та блокування ЗМІ, які інформують про негативні аспекти діяльності високопоставлених чиновників.

  Широкі можливості для утисків свободи слова відкривають окремі моменти у визначенні актуальних загроз національним інтересам і безпеці України в інформаційній сфері. Мається на увазі згадка про "інформаційні операції", спрямовані на "підживлення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації". Під це визначення може бути віднесений будь-який пост у соціальних мережах з негативною оцінкою стану справ в економіці, наприклад, незадоволені зауваження з приводу тарифів.

  Немає чіткого визначення і "поширенню закликів до радикальних дій", оскільки радикальною можна назвати будь-яку думку, що суперечить загальноприйнятій.

  У Facebook вже розгорілася дискусія, викликана вищезазначеним постом Портнова, який прокоментувала одна з авторів Доктрини, народний депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

  Нагадаємо, раніше юрист Андрій Портнов прокоментував зміни до Кримінально-процесуального кодексу щодо заочного правосуддя, заявивши, що вони потрібні владі для переслідування незгодних з надуманих приводів.

  Теги : Путін Росія Президент Порошенко РНБО свобода слова інформполітика Народний Фронт захист інформації Андрій Портнов вікторія сюмар
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів