Громадськість уже знайшла заміну Шокіну

  14 Березня, 2016 15:20
  Громадські активісти вимагають від президента прозорого конкурсу на посаду генпрокурора.
  Фото з відкритих джерел

  Представники громадськості закликали президента Порошенка відмовитися від "кулуарного призначення" генпрокурора та винести всі можливі кандидатури на публічне обговорення.

  Окрім того, на брифінгу була названа кандидатура, яку підтримують ГО "Адвокатська дорадча група", "Родина Героїв Небесної сотні" та Ініціативна група постраждалих на Майдані, – це начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.  І хоча фактично Шокін ще не подав у відставку, для громадських активістів "його вже не існує", тому що ця людина, за їх словами, "провалила все, що тільки можна". Натомість для публічного обговорення нових кандидатур немає перешкод.

  "Ті кулуарні домовленості, які роками робилися, ми вже не можем терпіти. Ми звертаємся до президента України, його адміністрації, народних депутатів підтримати нас і провести цей процес (публічного обговорення кандидатів – Ред.) відкрито, так як це робиться в європейських країнах", – заявив координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко.

  Окрім кандидатури Сергія Горбатюка, активісти допускають також інші, однак якщо вони будуть обиратися за принципом публічного обговорення. Категорично ж вони виступають, зокрема, проти в.о. генпрокурора Юрія Севрука.

  Водночас, правозахисники відзначають, що має бути також змінена правова рамка, в якій обирається генпрокурор із його повноваженнями. Адже закон, розроблений Адміністрацією Порошенка щодо змін до конституції в частині правосуддя, не містить радикальної реформи прокуратури і залишає політичний вплив на цю посаду і з боку парламенту, і з боку президента.

  "Ми вважаємо, що це неприпустимо. І це та правова рамка і та небезпека (якщо ми не змінимо це положення), з якою доведеться зіштовхнутися найідеальнішому кандидату на посаду і вже потім – генеральному прокурору", – зазначила голова Центру громадянських свобод, координатор Євромайдан-SOS Олександра Матвійчук.

  Додамо також, що поділяє думку адвокатів родин Небесної сотні та підтримує на посаду генпрокурора Сергія Горбатюка і нардеп від БПП Сергій Лещенко. Проте він не впевнений, чи президент "наважиться відмовитись від практики кишенькових прокурорів". 

  Як відомо, сам Горбатюк не проти очолити ГПУ.

  Теги : ГПУ Майдан Петро Порошенко громадськість Віктор Шокін сергій горбатюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів