ГПУ взялася за фірму Гройсмана у справі "Дельта Банку"

  13 Жовтня, 2016 23:20
  Прокуратура підозрює, що в схемах виведення грошей із "Дельта Банку" замішаний родинний бізнес прем’єр-міністра.

  Генеральна прокуратура України зацікавилася фірмою родини прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у справі щодо виведення коштів із "Дельта Банку".

  Про це повідомляє фінансовий портал "Мінфін".

  Як зазначається, ГПУ вважає, що в схемах виведення грошей із банку замішані родинний бізнес Гройсманів – фірма "Юність", а також компанія "Факторинг Фінанс", до котрої має стосунок банкір Андрій Оністрат.

  Зокрема, прокуратура підозрює "Юність" та "Факторинг Фінанс" в "узгоджених діях", завдяки чому із "Дельта Банку" було виведено понад 65,1 млн гривень у 2007-2015 роки.

  Компанію "Юність" у 1994 році заснував батько глави уряду Борис Гройсман, а пізніше до складу засновників приєдналися і дружина спікера Олена Гройсман. Сам Володимир Гройсман працював там комерційним директором. Тривалий час ця фірма керувала однойменним вінницьким ринком.

  Після того, як у 2006 році Володимира Гройсмана було обрано мером Вінниці, фірма стала власником землі під ринком площею в 0,56 га. Тоді ж "Юність" уклала з мерією договір для будівництва замість ринку торговельного комплексу "Магігранд". Для цього вона взяла у "Кредитпромбанку" 10,8 млн доларів під заставу території ринку та 13 тис. кв. м майбутнього ТРЦ.

  Кредит "Юність" не повернула. У 2009 ТРЦ було побудовано, а фірма ініціювала власне банкрутство й згодом її було ліквідовано. У вересні 2013 року право вимоги "Кредитпромбанку" до фірми викупив "Дельта банк", а в серпні 2014 року переуступив борг за кредитом Гройсмана компанії "Факторинг Фінанс". Після цього борг "Юності" ще кілька разів перепродавався.

  Як відомо, Нацбанк 2 жовтня 2015 року ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію й ліквідувати "Дельта Банк" через незадовільний стан активів фінустанови.

  Теги : ГПУ Дельта Банк Борис Гройсман Володимир Гройсман
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів