ГПУ та АП узгодять дату допиту Порошенка

  8 Травня, 2019 14:18
  У глави держави просять призначити допит на час, коли у Порошенка буде "вікно".

  8 травня Адміністрація президента повідомить слідчим Генеральної прокуратури України про можливу дату допиту чинного президента України Петра Порошенка.

  Про це повідомляє УНН з посиланням на начальника Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

  "Після неявки на допит (Петра Порошенка – ред.) з слідчим зв'язалися представники Адміністрації президента і попросили про можливість допиту тоді, коли у нього (Порошенка – ред.) є вікно. Слідчий погодив, і сьогодні обіцяли подзвонити і повідомити про таке вікно", – зазначив Горбатюк.

  Крім цього, за його словами,повторна неявка Порошенка на допит до ГПУ може тягнути за собою штраф до 7,6 тисячі гривень.

  "Це стаття 185-4 Кодексу про адміністративні правопорушення "Злісне ухилення свідка" – карається штрафом від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, які в кримінальному та адміністративному законодавстві прирівнюються до соціальної пільги, що у 2019 році становить 960 грн", – зазначив Горбатюк.

  Таким чином, повторна неявка Порошенка на допит до ГПУ може тягнути за собою від 2881 до 7684 гривень.

  Як додав Горбатюк, звернення до суду щодо накладання штрафу можливе вже після першої неявки на допит, однак, зазвичай, суд прагне системності, тому беруться до уваги два випадки неявки.

  Нагадаємо, Петро Порошенко не з’явився на допит до Генпрокуратури. Президента викликали на допит у справах про злочини проти євромайданівців.

  Пізніше у ГПУ заявили, що ініціюють силовий привід Порошенка на допит після припинення його президентських повноважень.

  Теги : ГПУ штраф АП Петро Порошенко допит сергій горбатюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів