ГПУ підозрює Яценюка в корупції

  8 Грудня, 2015 13:02
  За словами заступника генпрокурора, Прем’єр причетний до багатомільйонної корупційної схеми.
  Фото з відкритих джерел

  Українська прокуратура розслідує ймовірну участь прем'єр-міністра країни Арсенія Яценюка в корупційній схемі з обігом в 90 млн доларів на рік.

  Про це заявив Головний прокурор Одеської області та заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе в інтерв’ю іноземному виданню.

  Сакварелідзе  наголосив на  виявлених в ході рейду в Одеському припортовому заводі, який належить державі, фактах, що підтверджують  причетність прем'єра до розкрадання прибутку підприємства.

  Разом з тим, у канцелярії Яценюка відкинули ці звинувачення, заявивши, що "вони не мають нічого спільного з реальністю".

  Як відомо, Одеська прокуратура розслідує укладений 12 листопада контракт між Одеським припортовим заводом і австрійською компанією Antra.

  Видання зазначає, що за умовами контракту, Antra забезпечує заводу понад половину його потреб у газі в обмін на аміак і добрива – компанія отримує продукцію заводу за собівартістю, що дозволяє їй отримувати прибуток від перепродажу на відкритому ринку.

  Наголошується, що подібні угоди називаються "давальницькі схеми". У деяких країнах вони вважаються незаконними. Але не в Україні.

  Своєю чергою, прокуратура стверджує, що умови контракту були складені таким чином, щоб позбавити Київ прибутку від угоди.

  Акцентується, що для обвинувачувального вироку прокурорам потрібно буде довести, що Antra є всього лише ширмою, за якою ховаються інтереси державних чиновників України.

  Видання наголошує, що за даними комерційного регістра Австрії, компанію Antra як "віртуального продавця" заснував у 2013 році під назвою Systems Active громадянин України Леонід Марчук, який також є головним бенефіціантом української компанії "Транс-Газ Бюро". 90% акцій Antra належить швейцарській компанії Universal Exports Holding, на чолі якої стоїть ще одна громадянка України, Юлія Сурніна.

  Своєю чергою, тримач 10% акцій Antra Ойген Хінріхс-Шрамм заперечує зв'язки компанії з українським газовим трейдером.

  Наголошується, що угода стала можливою завдяки підписаному Яценюком в квітні закону, що набув чинності в жовтні.

  Крім того, уряд відклав намічену на жовтень приватизацію Одеського припортового заводу, що дозволило здійснити операцію.

  Зазначається, що за словами Сакварелідзе, посадовець, який підписав від імені уряду контракт, був безпосередньо призначений прем'єр-міністром ще в квітні.

  В апараті ж Яценюка факт призначення заперечують та стверджують, що ця людина була обрана правлінням Одеського припортового заводу.

  Теги : корупція розслідування генпрокуратура Арсеній Яценюк сакварелідзе ОПЗ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів