Горбатюк: Є багато випадків, коли діяльність генпрокурора не має нічого спільного із законом

  27 Червня, 2018 21:56
  За словами чиновника, зі сторони генпрокурора було бажання отримати від Департаменту можливості для піару і бажання втрутись у певні розслідування.

  Є величезна кількість випадків, де діяльність генерального прокурора, тобто тієї особи, яка забезпечує нагляд за законністю, немає нічого спільного з законом.

  Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив очільник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, який займається розслідуванням справ Майдану Сергій Горбатюк.

  Він розповів, що у рамках реформи ГПУ Департамент спецрозслідувань, який він очолює, буде ліквідований.

  "Намагання вплинути на хід розслідування через звільнення мене з посади – це не сьогоднішня проблема. Все почалося ще з вересня 2016-го року, коли мені вперше була дана догана. На мою думку, абсолютно безпідставна і на вигаданих матеріалах. Але такі спроби керівництво ГПУ вчиняло регулярно. Та виключно через те, що я стою на сторожі того, щоби не було втручання на розслідування, які здійснюють слідчі прокурори і щоби вони мали можливість діяти виключно по закону", – зазначив Горбатюк.

  Він також додав, що і звинувачення ГПУ щодо поганих, або недостатніх результатів розслідування злочинів Майдану є не конкретними.

  Водночас очільник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ зазначив, що протягом 2 років зі сторони генерального прокурора було бажання отримати від Департаменту 2 речі: можливості для піару і бажання втрутись у певні розслідування.

  "Починаючи з червня 2016-го року кримінальні провадження незаконно забиралися. Але на кожен такий випадок є реагування. Є скарга про порушення закону і скарга до дисциплінарної комісії. Навіть є заяви про злочин. А коли усі можливості вичерпані, є донесення інформації до ЗМІ про те, що є величезна кількість випадків, де діяльність генерального прокурора, тобто тієї особи, яка забезпечує нагляд за законністю, вона немає нічого спільного із законом",– підкреслив він.

  На його думку, "це і є основною причиною бажання, щоби у прокуратурі не було людей, які вказують на незаконні дії, які реагують і роблять все для того, аби колись та особа, яка вчинила ці незаконні дії таки понесла відповідальність".  НагадаємоГорбатюк не має наміру подавати у відставку в зв’язку із реорганізацією департаменту в слідче управління.

  Теги : ГПУ Майдан сергій горбатюк Департамент спецрозслідувань
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів