Гонтарева скористається затримкою кредиту МВФ для девальвації гривні – експерт

  20 Березня, 2017 18:12
  За його словами, влада, можливо, бреше щодо економічного зростання у країні.

  Влада використає відкладення кредиту від Міжнародного валютного фонду на суму у 1 мільярд гривень для девальвації гривні.

  Про це заявив економічний експерт Андрій Новак, передає "24 канал".

  "Є впевненість на 99%, що Національний банк України факт відкладення траншу МВФ використовуватиме для виправдання девальвації гривні, яку уряд і НБУ робить штучно. Мета штучної девальвації – досягнення інфляційного ефекту, щоб наповнити місцевий і Державний бюджети. З іншого боку, для задоволення апетитів експортерів. Вони ж – головні фінансово-промислові групи і власники провідних парламентських політичних сил", – зазначив Новак.

  За його словами, зараз в НБУ достатньо золотовалютних резервів для стабільності гривні. Крім того, серед населення немає особливих панічних настроїв, що виключає високоамплітудні коливання на валютному ринку.

  З іншого боку, Новак не розуміє нервову реакцію влади на затримку з грошима від МВФ, адже, за словами керівників держави, бюджет перевиконано на 50%. Для експерта істеричні заяви щодо затримання грошей від МВФ є дуже дивними, тому що з такими економічними показниками можна взагалі відмовитися від будь-яких кредитів.

  Водночас він наголошує на тому, що співпраця з МВФ є важливою через орієнтування інших кредиторів на відносини між міжнародною організацією та Україною. Зокрема, Єврокомісія була впевнена, що Україні нададуть транш МВФ, і планувала одразу підтвердити свій транш на 600 мільйонів євро. Тому є питання, чи вони також не відкладуть це рішення.

  Нагадаємо, уряд розрахував оптимістичний і песимістичний макроекономічні сценарії в зв'язку з блокадою ОРДЛО.

  Теги : кредит МВФ нбу гонтарева Андрій Новак курс гривні
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів