Гонтарева перед призначенням до НБУ була партнером високопосадовця РФ

  4 Квiтня, 2016 12:58
  Глава НБУ "засвітилась" у документах панамських офшорів.

  Глава НБУ Валерія Гонтарева до переходу в Нацбанк була бізнес-партнером російського високопосадовця, але після секторальних санкцій США і ЄС проти РФ припинила з ним співпрацю.

  Про це повідомляють "Наші гроші", посилаючись на документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яка спеціалізується на реєструванні офшорних компаній.

  Зазначається: на початку 2016 року Гонтарева наголошувала, що в Україні немає російських банків, а є українські банки з російським капіталом, та додавала: "Якщо буде рішення РНБО стосовно цих банків, стосовно санкцій, ми будемо його виконувати".

  Підкреслюється: для того ж, щоб компанія самої Гонтаревої – Фінансова група ICU – розірвала стосунки з російським капіталом та російськими чиновниками, теж знадобились санкції – США та ЄС.

  Як відомо, створена у 2006 році Фінансова група ICU, яку очолювала Гонтарева з 2007 року до переходу в НБУ, складається з КУА "Інвестиційний капітал Україна", однойменної інвестиційної компанії та банку "Авангард" (з 2013 року). Співзасновником КУА "Інвестиційний капітал Україна" з моменту заснування був чоловік Гонтаревої Олег. Нині головна юридична особа групи оформлена на компанію ICU holdings limited (Британські Віргінські Острови).

  Згідно з документами Mossack Fonseca та Нацбанку України, ICU тісно співпрацювала із заступником голови ВТБ банку, мажоритарним власником якого є уряд РФ, Юрієм Соловйовим. Дружині Соловйова фактично донедавна належала чверть ICU, а офшорні компанії під управлінням ICU отримували позики від офшорів Соловйова.

  Сам же Соловйов, який з 2008-го по 2011 рік очолював "ВТБ капітал" та був віце-президентом банку ВТБ, з травня 2011 року посідає крісло першого заступника президента банку ВТБ, а його офшор Quillas Equities в грудні 2013 року видав позику в розмірі 10 мільйонів доларів офшору Keranto Holdings Ltd (BVI) – Гроші перерахували на рахунки Keranto в кіпрській "дочці" ВТБ – RCB Cyprus.

  Водночас, в угоді про позику вказано поштову адресу Keranto, яка повністю співпадає з центральним офісом групи ICU у київському бізнес-центрі "Леонардо".

  "Наші гроші" зазначають: точно встановити дату, коли російський державний фінансист став не лише позичальником, а й співвласником ICU, неможливо.

  Разом з тим, в першому ж розкритті структури власності банку "Авангард" у січні 2014 року видно: "Авангард" належить ICU через Westal Holdings Ltd. А чверть ICU Holdings Limited (22,74%) належить Cordova Management Ltd. Власниця Cordova Management – Улютина Г.О. (Росія, Москва) – має таку ж частку в ICU, як і сама Гонтарева. Ще по 22,74% у керуючих партнерів – Костянтина Стеценка і Макара Пасенюка.

  Підкреслюється: Галина Олегівна Улютіна – дружина вищезгаданого Юрія Соловйова – у червні 2014 року, коли Гонтарева продала свою частку в компанії, залишилась співвласницею ICU Holdings Limited. І саме в червні 2014 року Порошенко вніс кандидатуру Гонтаревої на посаду голови НБУ.

  Наголошується: від першої інсайдерської інформації про можливість розгляду її кандидатури до представлення її в НБУ минуло трохи більше тижня. Згідно з інформацією "Дзеркала тижня", під час роботи інвестбанкіром Валерія Гонтарева займалась структуруванням угод та залученням фінансування для розвитку бізнесу "Рошену" в Росії, а партнерство між компаніями голови НБУ та родиною держбанкіра Росії формально припинилось лише в серпні 2014 року.

  Зазначається: це розірвання стосунків співпало в часі з секторальними санкціями США та ЄС, які були введені проти держсектору Росії наприкінці липня 2014 року,  під які підпав і ВТБ, а вже першого вересня стало, що  ICU викупила частку Галіни Улютіної.

  Нагадаємо, Наливайченко заявив, що на закритих переговорах у США Порошенку були надані матеріали щодо корупційних дій глави НБУ.

  Теги : Росія Порошенко Рошен нбу офшор гонтарева Україна ВТБ Банк Британські Віргінські острови
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів