ФСБ та Сурков на Майдані ознайомлювалися з подіями, а не розстрілювали активістів, - ГПУ

  20 Жовтня, 2015 14:47
  Принаймні, їхня причетність до розстрілів не встановлена.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  Помічник президента РФ Владислав Сурков та представники ФСБ РФ приїжджали до України з метою ознайомитися з подіями на Майдані, а їхня причетність до розстрілів активістів не встановлена.

  Про це на брифінгу заявив Голова Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

  “Ще в квітні 2014 року слідчим Генеральної прокуратури надійшла інформація про те, що під час Майдану до України неодноразово приїжджали представники ФСБ. Це було в середині грудня 2013 року - приїхали 27 осіб; у 20-х числах січня приїжджали 7 осіб, і 20 лютого приїхали також 7 осіб, у тому числі представник адміністрації російського президента Сурков Владислав”, - повідомив Горбатюк.

  Він додав, що ці обставини були ретельно досліджені слідчими, і за результатами розслідування встановлено, що перша і друга делегації приїжджали з ознайомлювальною метою. Їх цікавило, як проходить акція, як організовується та хто її фінансує.

  Крім того, Горбатюк заявив, що перебування на території України російських спецслужб не є злочином, тому що про їхнє прибуття було повідомлено офіційно. Проте він наголосив, що проти працівників СБУ, які передавали їм інформацію, відкрито кримінальне провадження Головною військовою прокуратурою.

  Також, за словами голови Управління спецрозслідувань, на користь відсутності на даний час доказів причетності російської сторони до розстрілів на Майдані говорить і той факт, що остання російська делегація прибула в Україну 20 лютого о 19.15. В той час, як останнє вбивство, як відомо, відбулося о 16.15.

  Крім того, підтверджень інформації, що в місцях розміщення російської делегації у комплексі спеціальних об`єктів СБУ співробітниками української спецслужби були виявилені валізи, у яких транспортуються снайперські гвинтівки Beretta, не надано.

  Нагадаємо, екс-главу СБУ Наливайченка допитають у справі про розстріли на Майдані.

  Теги : Росія розслідування ГПУ фсб Євромайдан
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів