Фірташ виграв справу у Відні та вже хоче повернутися в Україну

  1 Травня, 2015 08:21
  Австрійський суд відмовив в екстрадиції Фірташа до США через недостатню кількість доказів.
  Фото: obozrevatel.com

  Земельний  суд Відня у кримінальних справах відмовив у клопотанні про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

  Відповідне рішення оголосив суддя Кристоф Бауер, передають "Українські новини". Пояснив він його тим, що вбачає у запиті про екстрадицію Фірташа політичний підтекст.

  "Я доходжу висновку, що клопотання про екстрадицію подано з політичних мотивів і якщо це так, то ми повинні відмовити. Політичні інтереси в процесі не повинні відігравати роль" - заявив суддя.

  Також він додав, що клопотання не було достатньо обґрунтованим і американська влада не відреагувала належним чином на запити австрійського суду. Зокрема, не були надані протоколи допиту свідків, на яких посилається американська сторона.

  Таким чином, австрійський суд пристав на думку захисту Фірташа, який стверджував, що запит із США був політично вмотивований. Суд дозволив Фірташу покинути Австрію, однак застава у 125 мільйонів євро залишається в дії до набрання чинності рішення про відмову в його екстрадиції. До того ж США ще можуть оскаржити це рішення та надати додаткові свідчення.

  Сам Фірташ після оголошення судового рішення у справі про свою екстрадицію в США заявив журналістам, що має намір повернутися в Україну. Коли – ще невідомо, адже процес іще незавершений.

  Нагадаємо, вчора суд Відня розглядав справу про екстрадицію Фірташа в США. Він заявляв, що справа проти нього "сфабрикована", а також він давав цікаві покази стосовно Петра Порошенка і Віталія Кличка, з якими він нібито домовився напередодні президентських виборів вести кампанію проти Юлії Тимошенко. За його словами, вони домоглися, чого хотіли – Порошенко став президентом, а Кличко мером.

  Як повідомлялось, Кличка допитають у справі Фірташа

  Теги : США екстрадиція Фірташ суд Австрія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів