Євросоюзу потрібно побачити реформи в Україні для їхньої підтримки – посол ЄС

  12 Лютого, 2018 14:28
  За словами посла, сьогодні, на жаль, багато важливих законопроектів застрягають у Верховній раді без руху.

  Голова представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі вважає, що відносини між Україною та ЄС повинні спиратися на рівносильний внесок і прагнення обох сторін.

  Про це посол написав у статті для Європейської правди.

  “Як Європейський Союз, ми готові допомагати вам вирішувати й долати складні завдання та виклики, які приносять з собою реформи, у тому числі ті, що передбачені Угодою про асоціацію. Однак українці, особливо українська влада, мають пам’ятати, що цей процес трансформації повністю залежить від них”, – зазначив Мінгареллі.

  Він також додав, що партнерство ЄС з Україною – це не відносини між донором й отримувачем, а взаємини, які спираються на рівносильний внесок і прагнення обох сторін.

  “Європейському Союзу потрібно побачити реформи для їхньої підтримки”, – підкреслив посол ЄС.

  За його словами, люди на Майдані та по всій країні добилися того, щоб їхній голос почули. І нині, чотири роки потому, Україна та її народ довели свою рішучість і успішність у реформуванні країни, водночас захищаючи свій суверенітет, вважає посол.

  Однак для того, щоб перетворення дійсно були вбудованими в ДНК України і були незворотними, потрібно зробити ще більше, відзначив Мінгареллі.

  Він також підкреслив, що саме тому Угода про асоціацію між Україною та ЄС є настільки важливою. Це дорожня карта, яка має забезпечити переваги українцям і наблизити Україну до Європейського Союзу, вважає посол ЄС.

  “Тому не може бути жодного виправдання затримці впровадження Угоди: вона має здійснюватися швидко й повною мірою, і відповідальність за це лежить на українській владі, особливо народних депутатах, обраних, щоб представляти український народ і приймати рішення від його імені”, – написав Мінгареллі.

  Посол також зазначив, що сьогодні, на жаль, багато важливих законопроектів застрягають у Верховній раді без руху і що таку практику слід подолати.

  Мінгареллі підкреслив, що Європейський Союз також продовжує приділяти особливу увагу антикорупційному законодавству та забезпеченню незалежності, оперативної спроможності й ефективності антикорупційних інституцій в Україні.

  “Підходи та погляди можуть бути різними, як це і притаманно демократичному суспільству, однак реформатори країни мають залишатися об’єднаними, коли справа стосується рішучих перетворень. Слід ще раз наголосити, що Україна не на самоті у своїх зусиллях і може впевнено розраховувати на Європейський Союз”, – резюмував він .

  Нагадаємо, раніше посол Європейського Союзу Х’юг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні повинен бути створений до президентських виборів.

  Теги : реформи ЄС Україна Хьюг Мінгареллі
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів