Європарламент заявив про можливу відміну надання Україні 1 млрд євро

  13 Червня, 2018 18:08
  У разі невиконання владою низки умов ЄС не надасть України макрофінансову допомогу.

  Надання Євросоюзом Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро, підтримане Європарламентом, однак ще не затверджене Радою ЄС, розраховане на два платежі протягом 2,5 років за умови прогресу в боротьбі з корупцією.

  Про це повідомляє прес-служба ЄП, зазначаючи: під час голосування євродепутати виступили за прийняття Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС спільної заяви щодо висунення політичних умов для виплат.

  Так, зауважується,що "у зв'язку з побоюваннями щодо темпів реформ і боротьби з корупцією в Україні, в заяві наголошується, що попередніми умовами надання кредиту є:

  • повага Україною демократичних механізмів, в т.ч. багатопартійної парламентськпї системи, верховенства права і прав людини;
  • використання допомоги ЄС для скорочення бідності та створення робочих місць;
  • прогрес в боротьбі з корупцією і, зокрема, створення спеціалізованого антикорупційного суду відповідно рекомендацій Венеціанської комісії".

  При цьому наголошується: перевірятимуть дотримання умов Комісія та Європейська служба зовнішніх зв'язків – "Якщо вони не будуть дотримані, Комісія тимчасово призупинить або скасує виплату".

  Нагадаємо, економічний експерт Віктор Скаршевський переконаний, що корупція в Україні зараз більше централізується під президента, ніж за часів Віктора Януковича.

  Теги : Венеціанська комісія Єврокомісія європарламент Антикорупційний суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів