Європарламент: Москва має почати переговори з Києвом про деокупацію Криму

  4 Лютого, 2016 14:56
  Європолітики закликали не знімати санкції проти РФ до "повного повернення Криму в українське законодавство".
  Фото: відкриті джерела

  Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Криму, закликавши Російську Федерацію почати переговорний процес з Україною з приводу деокупації Криму, пишуть ЗМІ.

  У резолюції наголошується, що повернення півострова під контроль України є запорукою відновлення співпраці з Росією, зокрема, зняття діючих санкцій.

  Окрім того, Європейський парламент засудив мілітаризацію Криму та загрози з боку РФ розміщувати на півострові ядерну зброю, що є значною шкодою не лише для європейської, але й глобальної безпеки.

  Європолітики невдоволені й високим рівнем порушень прав людини з боку "кримської влади" щодо тамтешнього населення, зокрема, кримських татар. Йдеться про обмеження свободи слова та мирних зібрань, що мали місце під час традиційних урочистостей (роковини депортації кримських татар тоталітарним режимом СРСР).

  Депутати закликали поважати Меджліс та припинити переслідування його членів (Рефата Чубарова, Мустафи Джемілєва і Ахтема Чийгоза), вимагаючи проведення ефективного, неупередженого та прозорого розслідування всіх випадків зникнень та катувань людей.

  Європолітики вимагають звільнення засуджених владою РФ кримчан Олега Сєнцова та Олександра Кольченка.

  Також у резоюції міститься "стурбованість становищем ЛГБТ-людей на півострові, яке суттєво погіршилося після анексії Криму, репресіями та погрозами з боку окупаційної влади та збройних формувань по відношенню до них".

  Водночас Європарламент закликав РФ забезпечити безперешкодний доступ міжнародним експертам і гуманітарним організаціям на півострів, констатувавши, що представникам ООН, ОБСЄ і Ради Європи не було надано доступу в Крим, у зв'язку з чим проведення моніторингу ситуації з правами людини було ускладнене.

  Теги : Крим Росія резолюція європарламент деокупація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів