Європа знову розкритикувала закон Пашинського про спецконфіскацію

  11 Квiтня, 2016 14:09
  У Раді Європи заявили, що закон Пашинського про конфіскацію суперечить конвенції з прав людини.

  Генеральний директорат з прав людини і верховенства права РЄ у своєму коментарі щодо законопроекту про позасудову конфіскацію наголошує, що його прийняття в теперішньому вигляді суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

  Зазначається, що зміст положень проекту закону є проблематичним у багатьох аспектах.

  По-перше, нечітко встановлені застосовні стандарти та правила доказування.

  По-друге, ця нечіткість та обмеження у часі, протягом якого має бути прийняте рішення за клопотанням про звернення в дохід держави, беззаперечно ускладнить процес захисту від обвинувачення у неправомірному набутті та призведе до несправедливого провадження – такого, що суперечить вимогам статті 6(1) Європейської конвенції.

  Крім того, в директораті наголошують: "Конфіскація також суперечитиме статті 7 Європейської конвенції, якщо внаслідок неї особа матиме більші негативні наслідки, ніж повинна була би на час скоєння злочину. Інакше кажучи, таке покарання можна застосовувати лише за правопорушення, вчинені після прийняття закону, яким передбачене це покарання".

  По-третє, в законопроекті відсутнє релевантне положення щодо представництва підозрюваного у провадженні зі звернення в дохід держави, з огляду на обставини, за яких відбувається таке провадження, – тобто в якому підозрюваний не братиме участі. "Такі заходи не повинні ґрунтуватись лише на підозрах і мають підлягати ефективним гарантіям судового розгляду, що відповідають вимогам, викладеним вище, зокрема можливості спростування будь-яких презумпцій, таких як та, що майно походить від незаконної діяльності або заплановане для використання для такої діяльності".

  По-четверте, бракує визначеності в аспекті викладення тексту проекту Закону та деяких із використаних термінів, крім того, деякі його положення суперечать одне одному та містять неналежні вказівки щодо проведення провадження.

  Загалом у Раді Європи підсумували: "Хоча досягнення цілі повернення майна, набутого через кримінальні правопорушення, та доходів від такого майна не суперечить стандартам, напрацьованим у рішеннях Європейського суду, ухвалення проекту закону в його теперішньому вигляді суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції та протоколів до неї".

  Нагадаємо, раніше в ЄС назвали законопроект щодо конфіскації таким, що не містить достатніх гарантій захисту права власності.

  Теги : сергій пашинський Рада Європи спецконфіскація
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів