Європа "за" обмеження використання права вето членами Радбезу ООН, Росія – проти

  28 Вересня, 2015 20:55
  Путін вважає накладення вето "цілком природним", що не дивно, враховуючи, що Росія накладала вето на всі резолюції Радбезу ООН по Україні.

  Польща та Франція підтримують рішення щодо обмеження використання права вето постійними членами Ради безпеки ООН.

  Так, про підтримку такої ініціативи Франції заявив Президент Польщі Анджей Дуда під час загальних дебатів у рамках 70-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

  Зокрема Дуда сказав, що Польща підтримує пропозицію Франції про невикористання вето в тих випадках, коли йдеться про найсерйозніші злочини в контексті міжнародного права, у випадках геноциду тощо.

  Президент РФ же у своєму виступі зазначив, що вважає природним використання права вето членами Радбезу, адже "розбіжності в ООН були завжди". Водночас він погодився з тим, що необхідно трансформувати ООН з урахуванням вимог часу.

  Зазначимо, що з початку війни в Україні Росія як постійний член Ради безпеки ООН накладала вето на всі резолюції Ради стосовно України. Також у липні Росія скористалась своїм правом вето і заблокувала ініціативу про скликання трибуналу щодо катастрофи літака Malaysia Airlines, який розбився на Донбасі влітку того року.

  Українське ж МЗС розраховує на підтримку країнами-учасницями 70-ї сесії Генасамблеї ООН ініціативи Франції та Мексики щодо обмеження використання права вето постійними членами Ради безпеки ООН.

  Теги : Рада безпеки ООН право вето Генасамблея ООН
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів