Європа ігнорує наслідки російської агресії проти України – дипломат

  29 Вересня, 2016 17:32
  У річницю трагедії в Бабиному Яру авторитарний режим РФ було прирівняно до режиму Гітлера.

  Міжнародна спільнота неналежно реагувала на агресію Росії у Грузії, Криму та на сході України, як і свого часу на події у Бабиному Яру.

  Таку заяву зробив президент Ради директорів Світового конгресу українців Євген Чолій під час експертних дебатів на тему: "Україна – ЄС: перспективи посилення безпекової співпраці", повідомляє кореспондент UA1.  "Ми були свідками того, коли Російська Федерація вторглась в Грузію у 2008 році. Тоді реакція міжнародного співтовариства не була відповідною. І це призвело до нелегальної окупації Російською Федерацією Криму та розгортання гібридної війни на сході України", – заявив Чолій.

  Також він додав, що примирення з будь-яким агресорським режимом не є правильним: чи то з режимом Гітлера, чи з авторитарним режимом Російської Федерації.

  Своєю чергою, голова департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Всеволод Ченцов зазначив, що наслідки російської агресії проти України в Європі намагаються ігнорувати.

  "З одного боку є визнання, що Російська Федерація порушила норми міжнародного права. Однак слова "агресія" там немає, засуджується лише анексія й таке інше. І в той же час, є такі собі "ремарки" щодо необхідності взаємодії в тих сферах, де є спільні інтереси між Росією та ЄС", – підкреслив Ченцов.

  Він додав, що нав’язана Росією гібридна війна в Україні нормально сприймається Європейським Союзом.

  "В центрі нашої взаємодії з ЄС стоїть питання, як ми реагуємо на російський чинник. На сьогодні ми не бачимо чіткості у позиціях Європейського Союзу – де знаходиться Україна: чи посередині між ЄС та Російською Федерацією, чи ми є партнерами, які протистоять спільним викликам", – наголосив дипломат.

  Нагадаємо, слідство у справі щодо збитого Boeing 777 підтвердило причетність Росії до катастрофи. Нідерландські слідчі заявили, що ракетна установка "Бук", з якої збили літак, була доставлена з території РФ.

   

  Теги : Крим Донбас МЗС ЄС анексія російська агресія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів