Євродепутати: Нідерланди не мають права блокувати асоціацію Україна-ЄС

  8 Квiтня, 2016 11:32
  На думку депутатів Європарламенту, доля асоціації має спільно вирішуватися всіма країнами ЄС, а не 20% виборців однієї із них.

  Долю Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не можуть вирішувати 20% громадян однієї з держав-членів Європейського Союзу.

  Так вважають голова Комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, співголова Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Андрій Пленкович та доповідач з питань України в ЄП Яцек Саріуш-Вольський. Їхня спільна заява опублікована на сайті Європарламенту.

  Вони нагадали, що Угода про асоціацію вже ратифікована 27 державами ЄС, Європейським парламентом і Верховною Радою, а також схвалена двома палатами парламенту та урядом Нідерландів.

  "Вважаємо, що ЄС у цілому зі всіма 28 державами-членами має вирішувати долю угоди, а не 20% виборців однієї з держав-членів, які представляють 0,6% всього населення ЄС, на референдумі, який має консультативний характер", - наголошують євродепутати.

  Дипломати звертаються до уряду Нідерландів із закликом прийняти рішення щодо асоціації України з ЄС якнайшвидше, щоб Єврокомісія могла внести пропозиції.

  Водночас депутати Європарламенту зазначили, що негативний результат нідерландського референдуму свідчить про необхідність "більше працювати зі своїми громадянами, пояснювати переваги та характер угод, які укладає ЄС".

  Нагадаємо, за попередніми результатами референдуму в Нідерландах, 38,1% учасників проголосували "за" асоціацію України з ЄС, 61,1% голосів – "проти".

  Теги : референдум нідерланди європарламент Угода про асоціацію з ЄС
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів