ЄС вимагає замінити "четвірку" Шокіна в комісії з Антикорупційної прокуратури

  27 Жовтня, 2015 15:39
  Вимога пов’язана з ризиком політизації процесу обрання членів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  Посол ЄС в Україні Ян Томбінський вимагає замінити т.зв. "четвірку Шокіна" – чотирьох одіозних прокурорів, яких генпрокурор призначив у комісію для відбору кандидатур на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

  Про це йдеться в листі Посла до українського МЗС.

  Як стало відомо, Томбінський досить жорсткими фразами вимагає повністю замінити четвірку прокурорів, мотивуючи це тим, що на думку експертів, опубліковану у звіті за результатами візиту до України протягом 31 серпня - 4 вересня, процес обрання членів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури має ризик стати високо політизованим та надавати надмірно високий рівень впливу генеральному прокурору України.

  Разом з тим, посол ЄС висуває пропозицію визначення нових кандидатів представниками громадянського суспільства.

  Водночас, на думку Томбінського, для формування незалежної САП потрібно змінити закон "Про прокуратуру" таким чином, щоби посилити гарантії незалежності процедури виборів кандидатів на призначення на посади Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

  Крім того, як зазначають джерела, детальніші вимоги Томбінський переказав на зустрічі із заступником глави АП Костянтином Єлісєєвим.

  Як відомо, Генпрокурор України Віктор Шокін  відмовився виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, чим поставив під загрозу можливе скасування віз до ЄС.

  Теги : безвізовий режим шокін ЄС спеціалізована антикорупційна прокуратура Ян Томбінський
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів