Екс-радник Путіна вказав винного в анексії Криму

  26 Лютого, 2016 10:44
  Запобігти захопленню півострова завадила нерішучість керівництва України.

  Колишній радник президента РФ Андрій Ілларіонов поклав відповідальність за неухвалення необхідних рішень щодо захисту суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України на виконуючого обов'язки президента України, чинного голову Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова.

  Ілларіонов зробив таку заяву, коментуючи оприлюднену днями стенограму засідання РНБО у лютому 2014 року в ефірі "Обозревателя"  За словами російського політика, якби українська влада віддала наказ про збройний опір і придушення груп російського спецназу, які захопили будівлю Верховної Ради Автономної республіки Крим, то питання було б вирішене протягом кількох годин або, максимум, днів.

  "Згідно з Конституцією України, рішення про використання Збройних Сил для протидії агресії приймається виключно президентом чи виконуючим його обов'язки. Для цього немає необхідності скликати РНБО. Крім того, передача повноважень президента в цьому питанні іншим особам є грубим порушенням Конституції. Саме це призвело до тяжких наслідків – втрати Криму і частини Донбасу ", – підкреслив Ілларіонов.

  Він додав, що українські політики, які виступали за відмову від опору, грубо порушили низку статей Конституції України, де йдеться про необхідність захищати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

  Головним винуватцем втрати Україною частини своїх територій Ілларіонов назвав виконуючого на той час обов'язки президента України Олександра Турчинова. Він зазначив, що Турчинов мав тоді достатньо правових можливостей і зобов'язаний був діяти всіма можливими методами, зокрема, використовувати Збройні Сили для протидії агресії.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час засідання РНБО, яке відбулося у лютому 2014 року в зв'язку зі збройним захопленням Росією півострова Крим, Олександр Турчинов виступав за збройне протистояння агресії.

  Теги : Росія Конституція РНБО Олександр Турчинов анексія Криму стенограма
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів