Екс-голова СБУ: Новий закон про нацбезпеку є спробою уникнути відповідальності

  17 Травня, 2018 10:40
  За словами Смешко, новим законом хочуть відійти від відповідальності за невиконання законодавства у сфері забезпечення нацбезпеки і оборони.

  У новому законі про нацбезпеку розмита сфера відповідальності. Тут вводиться аж 5 посад. 

  Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив голова Комітету з питань розвідки при президентові України (з 7 жовтня 2014-го року), голова Служби безпеки України у 2003-2005 роках Ігор Смешко.

  Екс-голова СБУ зауважив, що зміст нового закону про національну безпеку зовсім не відповідає його назві.

  "Фактично там "змішалися коні й люди". Там набагато погіршені параметри діючого закону про основи національної безпеки 2003 року", – сказав Смешко.

  Він також підкреслив, що у новому законі про нацбезпеку розмита сфера відповідальності.

  "Наприклад, в американському законі про нацбезпеку йдеться про те, що під час війни вище керівництво держави – президент і міністр оборони США. А у нашому проекті закону вводиться аж 5 посад. Є верховний головнокомандуючий та головнокомандуючий. Окремо є начальник Генерального штабу та міністр оборони. Сфера відповідальності розмита колективно", – зауважив Смешко.

  Екс-голова СБУ припускає, що таким чином керівництво держави хоче уникнути відповідальності за невиконання чинного закону у сфері забезпечення національної безпеки і оборони.

  "Закон про національну безпеку, який було прийнято 2003-го року і який діє нині, то по ньому є дуже багато питань, які можна поставити чинному політичному керівництву, зокрема, за його невиконання. Тому, можливо, новим законом хочуть відійти від відповідальності за невиконання чинного законодавства у сфері забезпечення національної безпеки і оборони", – підсумував Смешко.  Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко на Мюнхенській безпековій конференції заявляв, що майже 6% валового внутрішнього продукту України витрачається на обороноздатність.

  Теги : закон нацбезпека Ігор Смешко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів