ЄБРР розпочав розслідування проти компанії Косюка

  26 Червня, 2018 18:05
  Раніше була направлена скарга до Європейського банку реконструкції і розвитку щодо порушення законодавства "Миронівським хлібопродуктом".

  Мешканці сіл на Вінничині звернулися до Європейського Банку Реконструкції і Розвитку (ЄБРР) зі скаргою на компанію "Миронівський хлібопродукт", яка належить бізнесмену Юрію Косюку. Скаргу було надіслано до ЄБРР через те, що саме ця установа кредитує "Миронівський хлібопродукт", пише bihus.info.

  За словами активіста Віталія Стиренка із с. Клебані, велика купа курячого посліду з птахофабрик компанії Косюка зберігається неподалік від населеного пункту. Водночас координаторка громадського об’єднання "Екодія" Тамара Харчилава зазначила, що такі дії "Миронівського хлібопродукту" прямо суперечать законодавству України щодо утилізації відходів.  Крім того, керівниця відділу ГО "Екодія" Альона Міскун заявили, що через інтенсивний рух вантажівок компанії розбивається дорога біля населеного пункту, а також їхні будинки. Також мешканці с. Заозерне поскаржилися на фальшування громадських слухань стосовно будівництва комплексу курників поруч із селом.  

  "Справа в тому, що до нашої сільської ради входить два села: Василівка і Заозерне. А громадські слухання проводили лише у Василівці, мешканців Заозерного взагалі не поінформували. Так вийшло, що дозвіл на будівництво нової бригади дало 90 людей. А ми зібрали в Заозерному 346 підписів людей, які були проти цього будівництва", – пояснила активістка Оксана Базилюк.

  Мешканці сіл на Вінничині, які звернулися до ЄБРР, вважають, що установа зможе змусити компанію Косюка дотримуватися законодавства України та не порушувати права людей.

  Проте у "Миронівському хлібопродукті" заявили, що діють виключно в рамках українського законодавства.  У компанії зазначили, що ознайомлені зі скаргами, додавши, що вказані документи не були до них направлені.  

  Як відомо, найбільший в Україні виробник курятини – агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" за підсумками першого кварталу 2018 року одержав 90 млн доларів чистого прибутку, що в 1,6 раза більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

  Теги : ЄБРР юрій косюк миронівський хлібопродукт Наша Ряба
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів