Друзі Авакова взяли під контроль два газові родовища

  16 Серпня, 2016 17:19
  Компанії людей з оточення глави МВС контролюють два родовища на Харківщині.

  Два підприємці, які близькі до оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його бізнес-партнера, нардепа з "Народного фронту" Ігоря Котвіцького, стали співзасновниками двох компаній, що отримали спеціальні дозволи від Держслужби геології та надр на вивчення та розробку нафтогазових родовищ у Харківській області. Про це повідомляє програма "Схеми".

  Наприкінці липня цього року підприємець Роман Дружбін та його бізнес-партнери отримали контроль над харківськими фірмами "Укргаздоб" та "Нафтогазенергопром", яка у березні стала орендатором газових родовищ.

  Дружбін раніше був співзасновником "Центральної нафтогазотранспортної компанії" разом із підприємцем Олександром Павлюченком. Він також є помічником близького товариша Авакова, народного депутата від "Народного фронту" Котвіцького.

  Підконтрольна Дружбіну "Укргаздоб" отримала 20-річний дозвіл на вивчення з подальшою промисловою розробкою Південно-Кисівської площі на Харківщині, де є поклади нафти та газу. Компанія "Нафтогазенергопром" отримала 5-річний дозвіл на розробку Мурафинської площі сланцевого газу.

  Журналісти виявили, що в обох випадках за нафтогазові родовища змагались лише по дві компанії. Мурафинською площею, окрім "Нафтогазенергопрому", зацікавились ще "Компанія «Нафта і газ". Зазначається, що на момент подання документів про участь в аукціоні обидві фірми існували менш ніж два тижні і були зареєстровані в один день – 23 лютого 2016 року. Перед тим аукціоном журналісти зафіксували, як представники цих двох "конкурентних" фірм разом перебирали документи поблизу місця проведення заходу. Також обидві фірми реєструвала одна й та сама людина – Наталія Моргун, яка була зареєстрована на аукціоні як уповноважений представник ТОВ "Нафтогазенергопром".

  За Південно-Кисівську площу змагались між собою "Нафтогазенергопром" та "Укргаздоб". Компанія "Укргаздоб" на момент проведення аукціону існувала лише півтора місяця, а власниками всіх трьох фірм були вказані люди про яких ніхто ніколи не чув у сфері розробки надер.

  Зазначається, що за результатами конкурсу Мурафинської та Південно-Кисівської площ Антимонопольний комітет України порушив справу і почав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій учасників аукціону.

  Прес-секретар міністра глави МВС Наталія Статівко у коментарі журналістам заявила, що Аваков не пов’язаний з бізнесом.

  Теги : газ Арсен Аваков нафта ігор котвіцький
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів