Добровольці тепер мають статус учасника бойових дій, - закон

  7 Квiтня, 2015 18:58
  Парламент значно розширив коло осіб, яким може надаватись такий статус

  Верховна Рада значно розширила коло осіб, яким надається статус учасника бойових дій та інваліда війни. За таке рішення проголосували 274 депутати.

  Статус учасника бойових дій тепер мають:

  - військовослужбовці та працівники  Державної спеціальної служби транспорту,

  - особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пенітенціарної служби,

  - бійці інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, які брали безпосередню участь в АТО чи забезпеченні її проведення.

  Закон передбачає надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в АТО чи забезпеченні її проведення.

  Статус надається за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних сил, Міністерства внутрішніх справ чи Національної гвардії.

  Надається право на встановлення статусу інваліда війни безпосереднім учасникам АТО із числа військовослужбовців, працівників, добровольців, волонтерів, які стали інвалідами під час безпосередньої участі в АТО чи при забезпеченні її проведення.

  Також право на встановлення статусу учасника війни надається працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в забезпеченні проведення АТО в районах її проведення.

  Закон поширюється на сім’ї зниклих безвісти, загиблих в АТО чи померлих унаслідок поранення, здобутого в АТО, добровольців, працівників відповідних підприємств та волонтерів. 

  Теги : добровольці учасник бойових дій інваліди
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів