Добродомов оприлюднив чергову оборудку Пашинського

  15 Червня, 2015 14:30
  Ця корупційна схема полягала у незаконному вивезенні нафтопродуктів, які в результаті фальсифікації були фіктивно переведені у стан неякісних та зіпсованих рідин.
  Дмитро Добродомов
  Фото з відкритих джерел
  Дмитро Добродомов

  Народний депутат, секретар комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов розкрив громадськості "ІІ частину" фактів щодо корупційних оборудок із нафтопродуктами нардепа Сергія Пашинського.

  Опублікував він їх у своєму блозі на "Українській правді".

  Щодо І частини його розслідування, де детально описувалась корупційна схема, підконтрольна Пашинському, щодо розкрадання і виведення у тіньовий обіг керівництвом ДП "Укртранснафтопродукт" 174 млн. грн. держкоштів, - Добродомов повідомив, що відповідні матеріали він передав до ГПУ та знає, що зараз по цій справі проводиться розслідування. Його слова підтвердив і голова СБУ Валентин Наливайченко, який повідомив, що всі матеріали стосовно Пашинського передані особисто генпрокурору, який відразу ж порушив кримінальне провадження.

  Водночас, Добродомов розкрив ще одну "хитромудру" корупційну схему Пашинського. Йдеться про те, що в період з 28.09.2014 по 30.09.2014 на базі Херсонського нафтоперевалочного комплексу була здійснена перевалка "сфальсифікованих" нафтопродуктів, а точніше бензину А-95 у кількості 9 530 752 кг. Бензин був доставлений на танкері "SEA LION I", а надійшов він від компанії "OMV PETROM S.A." для компанії "ASIANA GLOBAL LIMITED". Остання є власником вказаних нафтопродуктів, які без розмитнення зберігались на Херсонському нафтоперевалочному комплексі під митним контролем.

  Нардеп відзначив, що 30 вересня 2014 року Приморський районний суд м. Одеси виніс ухвалу, якою надав дозвіл передати на зберігання та в оперативне управління держпідприємству "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" Херсонський нафтоперевалочний комплекс (який був арештований ухвалою Печерського райсуду м. Києва 16.04.2014 року). Дія ухвали стосувалась лише майнової частини комплексу та не поширювалась на нафтопродукти. Іншою ухвалою Приморський райсуд Одеси передав докази у кримінальному провадженні про контрабанду на зберігання ДП "Укртранснафтопродукт" (нафтопродукти, які перебували під арештом та які пов'язують з Сергієм Курченком).

  2 жовтня 2014 року ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" під керівництвом Андрія Голубея та Олександра Горбунова (заступника гендиректора ДП "Укртранснафтопродукт") захопили із залученням правоохоронців Херсонський нафтоперевалочний комплекс. Робота комплексу була повністю заблокована, рух нафтопродуктів зупинений. Добродомов заявляє, що захоплення комплексу було здійснене за безпосереднього сприяння Пашинського і його колеги Сергія Тищенка. Правоохоронці вважають, що основною метою було заволодіння арештованими нафтопродуктами та їх реалізація, за допомогою отримання безпідставних та безпрецедентних ухвал суду.

  На час захоплення Херсонського нафтоперевалочного комплексу у його резервуарах знаходились паливно-мастильні матеріали, що належали "ASIANA GLOBAL LIMITED", зокрема автомобільний бензин А-95 у кількості 9 530, 752 тонни. Дана компанія пропонувала нафтопродукти на продаж всім великим дистриб'юторам нафтопродуктів України, однак ті відмовились їх купувати, побоюючись перешкод у вивезені нафтопродукту із захопленого нафтоперевалочного комплексу. Таким чином, нафтопродукти знаходились у резервуарах, бо в законному порядку їх не можна було перемістити та реалізувати. Пізніше стало відомо, що прокуратура на ці нафтопродукти наклала арешт. Водночас, протягом жовтня, листопада та грудня 2014 року, а також 2015-го, було помічено, що з території комплексу виїжджали автоцистерни з нафтопродуктами.

  Логічно, каже Добродомов, що вказані автоцистерни вивозили саме бензин А-95, що належить "ASIANA GLOBAL LIMITED", адже ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" не мало свого власного нафтопродукту на Херсонському нафтоперевалочному комплексі. До того ж, за номерними знаками автомобілів була встановлена реєстрація за групою компаній "Фактор" Сергія Тищенка (колеги Пашинського – ред.).

  Нафтопродукти компанії "ASIANA GLOBAL LIMITED" на базі Херсонського нафтоперевалочного комплексу були фіктивно "сфальсифіковані" у стан неякісних, зіпсованих рідин, а бензин А-95 виробництва заводу компанії "OMV PETROM S.A." (європейського перевіреного виробника) віднесено до таких, що не підлягають класифікації за держстандартами і техумовами України. "Хоча застережень щодо якості під час вхідного контролю якості при перевалці на Херсонському комплексі не було", пояснює Добродомов.

  За його словами, згодом вказані нафтопродукти були реалізовані у невідомому напрямку під виглядом вивезення неякісних рідин - без згоди власника, митниці та без сплати необхідних платежів. "Словом, зі сторони службових осіб ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" та ДП "Укртранснафтопродукт", а також фактичних організаторів захоплення має місце розкрадання чужого майна в особливо великих розмірах" – підсумовує Дмитро Добродомов. Він додав, що цю справу також зараз розслідують правоохоронці.
  Теги : корупція нафтопродукти сергій пашинський Дмитро Добродомов Укртранснафтопродукт
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів