Для впровадження безвізового режиму згода всіх членів ЄС не обов’язкова - Євросоюз

  14 Березня, 2016 17:17
  Рішення про безвізовий режим з Україною ЄС прийматиме більшістю голосів.
  Фото з відкритих джерел

  Голосування Ради Євросоюзу щодо скасування короткострокових віз для України буде здійснюватися за принципом "кваліфікованої більшості", що означає неможливість  ветування безвізового режиму через спротив однієї країни.

  Про це йдеться у відповіді Представництва ЄС в Україні на запит "Європейської правди".

  "Рішення про внесення України у "безвізовий перелік" має бути підтримане як Європейським парламентом, так і Радою ЄС, яка повинна підтримати його кваліфікованою більшістю голосів", - йдеться у відповіді.

  Зазначається: ця схема набула чинності 1 листопада 2014 року.

  Наголошується: метод кваліфікованої більшості, який буде застосований до українського питання, дозволяє ухвалити безвізовий режим для громадян  України в разі, якщо за нього проголосує щонайменше 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше ніж 65% населення Євросоюзу.

  При цьому регламент ЄС передбачає додатковий запобіжник проти об’єднання великих та густонаселених країн союзу: для блокування рішення проти нього мають проголосувати щонайменше 4 держави, в яких сумарно проживає 35% населення.

  Підкреслюється: Велика Британія - одна з найбільших держав ЄС - не бере участі у спільній міграційній політиці, що додатково зменшує ризик блокування українського безвізового питання.

  Як відомо, наразі для запуску процедури ухвалення рішення щодо скасування віз для громадян України лишається виконати 2 умови: до кінця березня має розпочатися діяльність Нацагенства із запобігання корупції, а на поточному пленарному тижні Верховна Рада повинна ухвалити закон про електронне декларування з погодженими з ЄС правками.

  Теги : безвізовий режим Верховна Рада ЄС Україна нацагенство із запобігання корупції електронне декларування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів