Для чого Порошенко хоче призначити Сергія Головатого до складу Венеціанської комісії

  5 Лютого, 2016 15:13
  Одна зі спеціалізацій кандидата до складу Венеціанської комісії Сергія Головатого – робити гарну міну при поганій грі своїх патронів на міжнародній арені

  Результати його співпраці з європейськими структурами завжди були фіктивно-показовими і, попри гучні заяви, тримали процес на порожніх обертах. Саме за роки роботи Сергія Головатого з європейськими представниками Україна замість кроків вперед навпаки робила два-три назад.

  Таким було замовлення від усіх політиків, яких представляв свого часу Головатий: Кучми, Тимошенко, Ющенка, Януковича. Схоже, що таким є замовлення й від нинішньої влади. Задіяння  здатності Головатого гладко імітувати співпрацю з ЄС у складі Венеціанської комісії не є випадковим.

  Адже, головне завдання цього дорадчого органу – слідкувати за відповідністю законодавчих процесів європейським стандартам і цінностям. Тоді як саме зараз провладна депутатська більшість намагається здійснити судову реформу та прийняти закони з децентралізації.

  "Своя людина" у Венеціанській комісії потрібна Петру Порошенку, аби переконувати українців, що все й далі робиться узгоджено з європейською стороною. Тоді як це вже не відповідає дійсності.

  Останнім часом, судова реформа та децентралізаційні кроки влади викликають дедалі більше дискусій та критики як серед учасників процесу, так і з боку зовнішніх спостерігачів, про що заявляла, наприклад, Ініціативна група "1 грудня".

  Таким чином, українська влада матиме у комісії "свою людину", яка подаватиме висновки "венеціанців" у потрібному світлі. Що треба знати про Сергія Головатого?

  У політичному середовищі України постать Сергія Головатого є дуже прикметною. Він добре вміє не лише підтримувати, але й зраджувати своїх покровителів у важкий для них час. Так, у 2005 році перекинувся з Блоку Юлії Тимошенко до "Нашої України", у 2007 році – від Ющенка до Партії регіонів. Недаремно після виходу з КПРС Сергій Головатий завжди залишався безпартійним, розуміючи, що його співпраця з тією чи іншою партією – це річ тимчасова.

  Серед вітчизняних експертів та аналітиків Головатий здобув славу професійного пристосуванця. Розпочавши кар’єру у політиці як член КПРС, Головатий неодноразово змінював політичні уподобання, завдяки чому обирався депутатом упродовж 1990 - 2012 років від усіх політичних сил, що перебували на гребені хвилі.

  Людина з багатьма регаліями та без власної позиції – двічі міністр юстиції, колишній віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, колишній представник ПАРЄ у Венеціанській комісії, колишній голова Комісії з утвердження демократії при Януковичу, власник ордена князя Ярослава Мудрого (від Ющенка).

  Як справжній поплавок він постійно спливав догори за будь-яких змін у "верхівці", з однаковим запалом обслуговуючи інтереси виграшної сторони.

  Теги : Порошенко призначення Венеціанська комісія Тимошенко Ющенко Сергій Головатий
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів