Директора української бібліотеки в Москві хочуть арештувати

  29 Жовтня, 2015 10:28
  Наталію Шаріну звинувачують в "екстремізмі" за поширення книжок Корчинського.
  Наталія Шаріна
  Фото: og.ru
  Наталія Шаріна

  Слідчий комітет Росії просить суд арештувати директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну, йдеться на сайті російського відомства.

  Проти Шаріної порушена кримінальна справа за кримінальним кодексом РФ про "розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності".

  Російське слідство вже має версію, що Наталія Шаріна у 2011-2015 роках, порушуючи закон "Про протидію екстремістської діяльності", поширювала серед відвідувачів книжки Дмитра Корчинського, які визнані судом екстремістськими матеріалами та заборонені для використання.

  Також відзначається, що під час обшуків у приміщенні бібліотеки були вилучені друковані видання, які "містять заклики до антиросійської пропаганди".

  Нагадаємо, вчора директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну затримали в Москві для допиту. Напередодні у приміщенні бібліотеки проходили обшуки через інформацію, що там зберігаються примірники газети, де нібито перекручуються історичні факти. За словами очевидців, поліція підкинула якусь націоналістичну літературу. ЗМІ вже з’ясували, що силовики вилучили газету "Час Руху", книги "Бандерівщина" і "Український визвольний", дитячий журнал "Барвінок", на обкладинці якого зображені військовослужбовці на БТР.

  Відзначимо, що в грудні 2010 року відбувались схожі події. Тоді бібліотеку звинуватили у поширенні книг "антиросійської спрямованості", проходили обшуки, будівля була опечатана. У 2011 році робота бібліотеки відновилась, а кримінальні справи були закриті за відсутністю складу злочину.

  Теги : арешт обшуки Слідчий комітет РФ Бібліотека української літератури у Москві наталія шаріна
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів