Деяких посадовців люстрація не стосується, бо вони потрібні комусь нагорі – експерти

  27 Червня, 2018 19:42
  Експерти зазначають, що в Україні не було люстрації, яка б відповідала запиту суспільства.

  Із п’яти тисяч люстрованих осіб – десятеро досі залишаються на своїх посадах.

  Про це в ефірі на телеканалі ZIK заявив заступник директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський.

  "Колись створили НАБУ як зовсім іншу структуру, яка має корпоративну культуру. У деяких випадках нам теж варто організовувати нові інституції з нуля, опираючись на абсолютно інші принципи. Також слід бути готовим, що це не завжди виходитиме з першого разу", – зазначає Дмитро Яблоновський.

  Він вважає, що іншого шляху нема, адже в Україні є безліч людей, яких поєднують корумповані зв’язки.

  "Є люди, які пов’язані з іншими культурою брати хабарі. Це для них звичка. А заробляти по-іншому вони не вміють. Тому, на жаль, самі себе по руках бити не будуть", – додав Яблоновський.

  Водночас, директор люстраційного департаменту (2015-2016 років) Тетяна Козаченко наголошує на тому, що в Україні не було люстрації, яка б відповідала запиту суспільства.

  "Ухвалили маленький закон про очищення влади. Він визначав, що на 700 тисяч посадовців – приблизно п’ять тисяч, тобто вище керівництво, почули, що їхні посади – це не приватна власність. Із тих п’яти тисяч людей у своїх кріслах залишилося десятеро. Вони мають або індульгенцію суду, або рішення, яке зводиться до перших осіб держави. Тобто президента і генпрокурора", – наголошує Тетяна Козаченко.

  Вона пригадує, що у 2013 році, влітку, керівником Печерської податкової була призначена Людмила Демченко. Очевидно, що вона є дуже цінним працівником, бо навіть після вимоги Кабміну, в рамках люстрації, її не звільнили.

  "Вона підпадає під заборони, люстрації, але її так і не звільнили. Зараз вона перша податкова особа столиці. Коли Мінюст подав позов, то його не розглядали декілька місяців, а коли взялися – зупинили до Конституційного суду і відмовилися розглядати. Кабмін вимагав від ДФС звільнення зазначеної особи. Її таки позбавили роботи, але вона відновилася на посаді за три дні. Виходить, що вона потрібна комусь вище", – переконана експерт.  Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект за авторством нардепа від БПП Миколи Паламарчука про скасування необхідності люстрювання колишніх штатних працівників або негласних агентів КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР.

  Теги : корупція люстрація Україна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів