Держспецзв'язку відмовляється сертифікувати систему е-декларування

  17 Серпня, 2016 10:36
  У відомства виникли запитання щодо права власності на обладнання для електронного декларування.

  Державна служба спецзв'язку та захисту інформації наразі не може видати сертифікат комплексної системи захисту інформації реєстру електронного декларування через неліквідовані недоліки в її розробці.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держспецзв’язку.

  "У публічних виступах та ЗМІ неодноразово зазначалось, що функціональність розробленого програмного забезпечення підтверджена низкою тестів та випробуваннями... Проте замовчується, що представник Держспецзв’язку під час випробувань зазначив, що функції захисту інформації не демонструвалися і не оцінювалися, і що таке оцінювання є предметом державної експертизи у сфері захисту інформації", - йдеться у повідомленні.

  У Держспецзв’язку також говорять, що на проблемі відсутності реалізованих функцій перевірки та аналізу відомостей поданих декларацій наголошували під час робочої зустрічі представники держорганів та зацікавлених сторін ЄС, США та Програми розвитку ООН.

  Особливо занепокоєне відомство тим фактом, що НАЗК не є власником і навіть розпорядником обладнання, яке забезпечує роботу КСЗІ.

  "Договір, який укладено з ПРООН, передбачає участь третьої сторони, діє до кінця року і може бути розірваний у будь-який час", - йдеться у повідомленні.

  Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спецзв'язку та захисту інформації відмовила в сертифікації комплексу збору і обробки е-декларацій, чим поставила під загрозу запуск роботи е-декларування. Врешті система почала свою роботу вчасно, однак без сертифіката технічної безпеки - у тестовому режимі.

  Теги : держспецзв'язок е-декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів